Sport.pl

Toruński sport w sieci i z przymrużeniem oka. Tak kpią internauci

Internet, istna studnia bez dna pełna lepszych i gorszych memów czy demotywatorów, to kryje też sporo obrazów poświęconych toruńskim klubom sportowym i ich zawodnikom oraz kibicom.

Piękniejsza strona toruńskiego żużla

'Na żużel chodzę tylko dla nich' z dumą informuje autor tej grafiki. Nieprzypadkowo. Na głównym planie jedna z podprowadzających znanych z meczów toruńskiego Unibaksu. Czy ktoś dziś jeszcze wyobraża sobie mecze ligowe bez zgrabnych dziewcząt wskazujących miejsca startowe poszczególnym żużlowcom?

O rety, Elana idzie na dno!

Dość niewybredny mem o toruńskiej Elanie. Jak widać nie brakuje tych, którzy nie martwią się tym, że II-ligowy zespół jest w sytuacji dalekiej od ideału. Nie do końca wiadomo co wspólnego mają z tym mugole, osoby pozbawione mocy magicznej z serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling.

Tak nurkuje Tomasz Gollob

Jesienią tymczasowymi bohaterami internetowej Polski byli śmiałkowie, którzy spontanicznie wbiegli na murawę stadionu narodowego, gdy ten tymczasowo zamienił się basen reprezentacji kraju. Za szczególnie efektowne uznano jedną z akcji, w której kibic pada na trawę. Tu któryś z kibiców przypomina, że na równie szalone zachowanie stać Tomasza Golloba - nowego lidera toruńskiego Unibaksu.

Apator czy Elana? Część pierwsza

Apator czy Elana? Toruń jest podzielony: jedna dzielnica to (czego trudno nie zauważyć choćby na murach budynków) miejsce, w którym 'rządzi' grupa szalikowców klubu żużlowego, w innym - piłkarskiego. O ile w Łodzi udało się podobną 'rywalizację' przełożyć na serię dowcipnych haseł ('ŁKS śpi w skarpetkach i robi herbatę z wody po pierogach'), tak w Toruniu - nie. Za to autor tego demotywatora dość irocznie spojrzał na to, jak wyglądają w mieście relacje na linii Apator-Elana.

Apator czy Elana? Część druga

A tu nieco inne spojrzenie na tę sprawę. Apator czy Elana? Co byście odpowiedzieli?

Gollob kibiców ma wszędzie

Ciekawostka. Kto by pomyślał, że Tomasz Gollob ma takich czytelników? Moherowe berety kibicują byłemu mistrzowi świata!

Jeśli mieszkać, to w Bydgoszczy

Bydgoszcz chwali się takimi zdjęciami swojej siatkarki, a któryś z mieszkańców z dumą podsumowuje, że Toruń nie ma z nią najmniejszych szans.

I ty zostaniesz Pitagorasem

Ironiczny komentarz po słynnym już meczu na Motoarenie, kiedy sędzia Piotr Lis pomylił się w obliczaniu KSM drużyny Azotów/ Tauronu Tarnów i ogłosił walkower dla Unibaksu. Wspomnienie o Pitagorasie nieprzypadkowe. Tak nazywała się kiedyś znana książka do nauki matematyki w szkole podstawowej.

Status związku? KS Apator Toruń

Ciekawa grafika podsumowująca stosunek do barw toruńskiego Apatora. Zapewne szczególnie cennie oddająca emocje setek fanów, którzy uznają jedynie właśnie tę, historyczną nazwę klubu żużlowego.

Gdzie się podziała ekipa Apatora?

Karol Strasburger słynie w internecie z tzw. sucharów - dowcipów przy okazji 'Familiady', które po prostu nie śmieszą. I dlatego akurat ten aktor jest cichym bohaterem dziesiątek memów. Jeden poświęcono też Apatorowi Toruń. Choć raczej nie chodzi w tym przypadku o sam zespół żużlowców.

Yao Ming i wynik toruńsko-tarnowski

Widok śmiejącego się Yao Minga - wielgachnego Chińczyka, który musiał przedwcześnie skończyć karierę w NBA - sam w sobie może wzbudzać równie szeroki uśmiech. W połączeniu z tekstem - jest jeszcze zabawniejszy. Swoją drogą - gdyby Yao Ming faktycznie interesował się żużlem i przyjechał na Motoarenę, kibic siedzący za nim miałby problem. Chińczyk ma ponad 220 cm wzrostu.

Jak do licha można kibicować Gollobowi?

Pytanie na czasie - zapewne szczególnie często zadają je sobie szalikowcy, którzy tak gorliwie protestowali przeciwko zatrudnieniu Tomasza Golloba przez Unibax Toruń.

Tajemnicza Natalka idzie na mecz SIDEn

Niesamowite, ale swojego mema doczekał się nawet toruński SIDEn. W sieci dominują grafiki na temat żużlowców Unibaksu/Apatora, ale jak się okazuje - są także te o drużynie koszykarskiej. Nie wiadomo tylko kim jest tajemnicza Natalka.

Reakcja kibiców na transfer Golloba

Na koniec - coś naprawdę rozbrajającego. Niektórzy internauci powiedzieliby o tej grafice, zgodnie z modą, 'epicka'. Czy tak reagowaliście, kiedy dowiedzieliście się o transferze Golloba do toruńskiego Unibaksu?