Remis PC/SIDEn bez dogrywki, czyli 73:73 z AZS Kutno

Taka sytuacja to rzadkość - mecz Polskiego Cukru/ SIDEn z AZS Kutno o trzecie miejsce w I lidze skończył się remisem.
Torunianie zmierzyli się z akademikami po tym, jak przegrali piąte starcie o finał ze Śląskiem Wrocław. Klub z Dolnego Śląska zaczął w weekend walkę o awans do Tauron Basket Ligi, Polski Cukier/SIDEn - o trzecie miejsce tego sezonu. To dla zespołu Grzegorza Sowińskiego i tak więcej, niż się spodziewano. Zimą, w połowie sezonu zasadniczego, brano pod uwagę, iż Polski Cukier/SIDEn w ogóle nie awansuje do fazy play-off. Teraz ciągle ma spore szanse na trzecie miejsce w I lidze.

Pojedynek z AZS był w sobotę bardzo trudny. Jeszcze na minutę przed końcem meczu zespół z Kutna prowadził 73:68. Torunianie wyrównali, bo najpierw trzy punkty zdobył Aleksander Perka, a na sekundę przed końcem meczu dwa rzuty wolne trafił Adam Lisewski. Był skuteczny, choć akurat ten element gry nie należy do jego atutów.

Dobry mecz wśród torunian zaliczył Sławomir Sikora, który zdobył 12 punktów (6/7 z gry) i miał tyle samo zbiórek oraz 4 asysty.

Był to ostatni mecz sezonu dla PC/SIDEn w jego hali. O tym, która drużyna zajmie trzecie miejsce w lidze, zadecyduje rewanż w Kutnie. Zaplanowano go na najbliższą sobotę.

PC/SIDEn - AZS 73:73

Kwarty: 19:17, 20:17, 18:24, 16:15

PC/SIDEn: Bochno 15, Perka 13, Lisewski 11, Jarecki 6, Żytko 3 oraz Sikora 12, Barycz 10, Plebanek 2, Kowalewski 1.