Astoria może już się bać. Polski Cukier/SIDEn gra coraz lepiej

Niezwykle cenny triumf w Stargardzie Szczecińskim może okazać się kluczowy dla planów PC/SIDEn w walce o dobre miejsce przed play-off. W środę w Toruniu równie istotne starcie - derby z Astorią Bydgoszcz
Polski Cukier/SIDEn potwierdził, że po zmianie trenera - Eugeniusza Kijewskiego zastąpił Grzegorz Sowiński - gra lepiej. Przeciwko Spójni torunianie koncentrowali się na defensywie. Od początku największe znaczenie miały nie punkty zdobywane, ale obronione. Gospodarze zaliczyli o dziesięć zbiórek więcej - mając aż 13 w ataku - ale nie przełożyło się to na wynik. Polskiemu Cukrowi/SIDEn przydało się doświadczenie weteranów. Łukasz Żytko zaliczył pięć przechwytów, z grą przeciwko gospodarzom pod koszami radził sobie Adam Lisewski, a podobnie jak przed tygodniem niezwykle cenne było wsparcie z ławki Wojciecha Barycza. Wysoki podkoszowy ma za sobą półroczną przerwę od koszykówki - leczył w tym czasie kontuzję, a później chorobę - więc nie może grać zbyt długo. Tym razem był na parkiecie przez 18 minut, ale to wystarczyło, by zrobić sporo dobrego. Jeśli Barycz kończył akcje w ataku, się nie mylił.

Zwycięstwo nad Spójnią dało Polskiemu Cukrowi/SIDEn awans na siódme miejsce w tabeli, ale perspektywy zespołu przed końcem sezonu zasadniczego - do końca rozgrywek został niecały miesiąc - są znacznie ciekawsze. Torunianie mają bowiem realne szanse na to, by przedostać się nawet na trzecie lub czwarte miejsce w I lidze.

Polski Cukier/SIDEn nie może jednak przegrać najbliższego meczu - w środę w Toruniu. Podejmie Franz Astorię Bydgoszcz. To dziś jeden z najgorszych zespołów I ligi, ale potrafi zaskakiwać. Bydgoszczanie mają w swoim składzie najlepszego strzelca rozgrywek, byłego zawodnika torunian, Mateusza Bierwagena. Niemal 2-metrowy skrzydłowy średnio na mecz zdobywa ponad 17 punktów. W sobotę w meczu Astorii z AZS-em Politechniką Poznań trafił aż 11 z 13 rzutów z gry.

Środowy mecz Polskiego Cukru/SIDEn z Astorią w hali przy ul. Grunwaldzkiej rozpocznie się o godz. 18.30.

Wynik meczu

Spójnia - PC/SIDEn 57:64

Kwarty: 12:13, 14:14, 15:17, 16:20 PC/SIDEn: Jarecki 15 (3), Żytko 12, Kowalewski 12 (1), Lisewski 6, Śmigielski 4 oraz Barycz 9 (1), Szpyrka 2, Bochno 2, Plebanek 2, Perka 0.