Energa sprowadzona na ziemię. Piąta porażka w Eurolidze

Jedna dobra i trzy fatalne kwarty w starciu z Beretta Famila Schio - tak wyglądała gra koszykarek Energi w Eurolidze. Torunianki przegrały z Włoszkami 58:79
Choć rywalki musiały grać bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki Chiney Ogwumike, to w Toruniu poradziły sobie doskonale. Zwłaszcza po przerwie dominacja zespołu z Włoch nie podlegała dyskusji.

Pierwsza kwarta to dramatyczna postawa gospodyń w ataku. W ciągu 10 minut Energa zdobyła zaledwie dziewięć punktów, podczas gdy rywalki 17. Torunianki grały bez pomysłu, a rzuty oddawały najczęściej z nieprzygotowanych pozycji. Słabo spisywała się liderka Maurita Reid.

Trener Elmedin Omanic nie mógł patrzeć na taką grę swojej podstawowej piątki i na parkiet wprowadził zmienniczki. Te w drugiej części wyraźnie przyspieszyły, czym zaskoczyły koszykarki Beretta Famila. Miejscowe nie tylko odrobiły straty, ale nawet objęły trzypunktowe prowadzenie - do przerwy było 34:31 dla Energi.

Po zmianie stron nielicznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do radości. Gospodynie niemrawo rozgrywały swoje akcje, mnożyły się straty i niecelne rzuty. Włoszki grały spokojnie i cierpliwie zwłaszcza w ataku. Z każdą minutą systematycznie punktowały torunianki i powiększały swoją przewagę. - Jestem rozczarowana. Powinnyśmy zagrać lepiej, powalczyć o każdą piłkę. Ale tak nie było i wynik mówi sam za siebie - powiedziała po meczu Rebecca Harris, zawodniczka Energi.

Wynik meczu

Energa Toruń - Beretta Famila Schio 58:79

Kwarty: 9:17, 25:14, 8:21, 16:27

Energa: Harris 15 (3), Reid 13 (1), Ajdukovic 10, Pawlak 9 (1), Jackson 4 oraz Peckova 5 (1), Suknarowska 2, Makowska 0, Płonka 0, Wieczyńska 0

Beretta Famila: Sliskovic 24, Macchi 14, Masciadri 13 (3), Anderson 7 (1), Honti 2 oraz Spreafico 8 (2), Sottana 7 (1), Zandalasini 4, Ress 0

Pozostałe wyniki

Agu Spor - BK Imos Brno 64:53, Fenerbahce Stambuł - Nadieżda Orenburg 65:54, CB Avenida - Bourges Basket 59:48