Energa nie zachwyciła, ale zwyciężyła

Przez 25 minut toruńskie koszykarki niemiłosiernie męczyły się z Glucose ROW Rybnik. Ostatecznie Energa wygrała 79:66 i utrzymała drugie miejsce w Tauron Basket Lidze Kobiet
Początek meczu był bardzo dobry. W 1. min torunianki wygrywały 4:0, a rywalki w tym czasie zanotowały aż trzy straty. Trener koszykarek z Rybnika Kazimierz Mikołajec krzyczał co chwilę: obudźcie się! Po chwili jego podopieczne wyraźnie zrozumiały jego słowa. Torunianki zaczęły grać bardzo niefrasobliwie i przede wszystkim nieskutecznie. Ambitnie grające zawodniczki Glucose ROW szybko odrobiły straty, aby po chwili wyjść na prowadzenie. Fatalnie pudłowały m.in. Tijana Ajdukovic, Rebecca Harris i Aleksandra Pawlak.

W drugiej kwarcie niemoc katarzynek trwała nadal. Dużo czasu wtedy na parkiecie spędziła juniorka Kaja Darnikowska bo trener Elmedin Omanic stracił cierpliwość do kilku swoich podopiecznych. Przez cały czas przewaga zespołu gości wynosiła kilka punktów.

Kiedy po zmianie stron z dystansu trafiła Katerina Rymarenko, było już 41:32 dla Glucose ROW. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie najlepsza w Enerdze Amanda Jackson. To dzięki jej punktom miejscowe szybko doprowadziły do remisu. Później wreszcie przebudziła się niemrawa do tej pory Maurita Reid. Zaczęła trafiać też Ajdukovic i torunianki szybko wypracowały sobie 10 punktów przewagi. Już do końca katarzynki nie forsowały tempa i spokojnie wygrały 79:66. - To była katastrofa. Niektórym zawodniczkom powinno być wstyd po takim pojedynku - powiedział po meczu Omanic.

Wynik meczu

Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik 79:66

Kwarty: 16:20, 16:18, 22:13, 25:15

Energa: Jackson 18, Reid 12 (2), Makowska 12, Peckova 9 (1), Pawlak 3 (1) oraz Ajdukovic 14, Suknarowska 7 (1), Harris 2, Darnikowska 2

Glucose ROW: Metcalf 22 (1), Mingo 13 (2), Rymarenko 13 (2), Stelmach 6 (1), Paździerska 4 oraz Motyl 7 (1), Henry 1

Pozostałe wyniki

Basket Gdynia - Widzew Łódź 80:65, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 65:58, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - MKK Siedlce 89:69, CCC Polkowice - Wisła Can/Pack Kraków 51:59