Energa gładko wygrywa we Wrocławiu

Toruńskie koszykarki pewnie pokonały Ślęzę we Wrocławiu 75:57. Kolejny znakomity mecz rozegrała Maurita Reid, która zdobyła 24 punkty
- Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Ale jedziemy do Wrocławia po zwycięstwo - mówił przed meczem szkoleniowiec Energi Elmedin Omanic. Bośniak jednak się pomylił. Jego podopieczne wygrały zdecydowanie i jak najbardziej zasłużenie.

Tylko na początku katarzynki miały problemy. W 5. min po trafieniu Pauliny Pawlak było 9:4 dla Ślęzy. W ciągu 63 sekund torunianki zdobyły siedem punktów i objęły prowadzenie 11:9. W tym momencie emocje w pojedynku się skończyły. W drugiej kwarcie Energa zdominowała wydarzenia na parkiecie. Nie do zatrzymania była Reid, a pod tablicami szalała Tijana Ajdukovic. Do przerwy podopieczne Omanicia wygrywały już 46:21. Świetnie pilnowana była w tym czasie snajperka Ślęzy - Jhasmin Player. Amerykanka w ciągu 20 minut zdobyła tylko dwa punkty z rzutów wolnych.

Po zmianie stron torunianki wyraźnie się rozprężyły. Ich akcje nie były już tak dokładne i skuteczne. Jednak koszykarki z Wrocławia tak wysokiej straty odrobić nie były w stanie. Ostatecznie Energa wygrała pewnie 75:57 i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet.

Wynik meczu

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 57:75

Kwarty: 15:22, 6:24, 15:9, 21:20

Ślęza: Player 16 (1), Czarnecka 8, Pawlak 4, Śnieżek 3, Vulic 0 oraz Mistygacz 8 (1), Brown 7, Jaworska 5 (1), Zuchora 4, Płaskocińska 2, Stachnik 0

Energa: Reid 24 (5), Makowska 11 (1), Pawlak 10, Harris 8, Misiuk 7 oraz Ajdukovic 11, Jackson 4, Peckova 0, Wieczyńska 0, Suknarowska 0

Pozostałe wyniki

MKK Siedlce - Basket Gdynia 79:73, Wisła Can/Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 88:62, Pszczółka AZS UMCS Lublin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 58:68