Energa postraszyła w Eurolidze potentata z Hiszpanii [ZDJĘCIA]

Sensacji nie było. Energa przegrała w Eurolidze z CB Avenida Salamanca 77:89. Torunianki zagrały jednak dużo lepiej niż w niedzielę przeciwko Wiśle Can-Pack Kraków.
Do meczu z CB Avenida gospodynie przystąpiły osłabione brakiem Amandy Jackson. Amerykanka narzekała na ból w plecach i nie była w stanie wybiec na parkiet. Torunianki tylko przez półtorej minuty mogły mieć nadzieję na końcowy sukces. Później na parkiecie zaczął rządzić duet Eshaya Murphy - Angelica Robinson. Ta pierwsza celnie rzucała z dystansu, a ta druga zbierała piłki i potem z łatwością wrzucała je z bliska do kosza. Po pierwszej kwarcie zespół z Hiszpanii prowadził różnicą sześciu punktów - było 20:26.

Znacznie gorzej było w drugiej części spotkania. Szalejąca pod koszem Robinson była nie do zatrzymania. Torunianki pogubiły się, zwłaszcza w ataku, gdzie oddawały wiele niecelnych rzutów. Gospodynie miały też kłopoty z szybkim powrotem do obrony i rywalki skutecznie wykańczały kontry. Kiedy rzuty wolne w 18. minucie wykorzystała Robinson, było już 48:30 dla CB Avenida. W końcówce Hiszpanki nieco się rozluźniły, co wykorzystały torunianki. Podopieczne Omanicia odrobiły pięć punktów, a mogły nawet siedem, ale stojąca sama przed koszem Aleksandra Pawlak fatalnie przestrzeliła.

Po zmianie stron, podobnie jak w meczu z Wisłą Can-Pack, Energa przyspieszyła. Fantastycznie spisywała się grająca niemal bez przerwy Maurita Reid. Kiedy Amerykanka w 24. minucie skutecznie wykończyła kolejną akcję, było tylko 48:52 dla CB Avenida. Jednak wtedy znów do akcji wkroczyły Robinson i Murphy. Hiszpanki znów odskoczyły na 10 punktów i później do końca spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie faworyzowany zespół z Salamanki zwyciężył 89:77.

Wynik meczu

Energa Toruń - CB Avenida Salamanca 77:89

Kwarty: 20:26, 15:24, 23:18, 17:21

Energa: Reid 31 (2), Pawlak 12 (2), Misiuk 9 (1), Harris 6, Peckova 5 (1) oraz Ajdukovic 14, Makowska 0, Suknarowska 0.

CB Avenida: Robinson 31, Murphy 30 (4), Fernandez 9 (1), Xargay 8, Ble 2 oraz Ferrari 4, Rezan 3, Ortiz 2, Rodriguez 0.

Pozostałe mecze

Nadieżda Orenburg - BK Imos Brno 88:55, Agu Spor - Beretta Famila Schio 75:82, Fenerbahce Stambuł - Bourges Basket 75:50