Niepokonana Wisła Can-Pack przyjeżdża do Torunia

Koszykarki Energi czeka najtrudniejsza przeprawa w pierwszej rundzie w rozgrywkach Tauron Basket Lidze Kobiet. Torunianki w niedzielę podejmą we własnej hali mistrza Polski i faworyta tegorocznych rozgrywek Wisłę Can-Pack Kraków
Niedzielny pojedynek w hali przy ul. Bema to hit pierwszej rundy rozgrywek w Tauron Basket Lidze Kobiet. Wicelider z Torunia podejmie bowiem niepokonaną drużynę z Krakowa. Oba zespoły z powodzeniem rywalizują też w Eurolidze. Obie ekipy mają taki sam bilans w europejskich pucharach - dwie wygrane i dwie porażki.

Jednak w lidze rządzą podopieczne Stefana Svitka. Krakowianki będą też faworytem niedzielnego spotkania. Ale torunianki zapowiadają walkę o wygraną, która przesunie wtedy Energę na pierwsze miejsce w tabeli.

Zespoły z Torunia i Krakowa mają ten sam problem - małą rotację na pozycji Polki. Trener Svitek ma do dyspozycji tylko trzy wartościowe takie zawodniczki - Agnieszkę Skobel, Justynę Żurowską-Cegielską i Agnieszkę Kaczmarczyk. Sytuacja w Wiśle Can-Pack byłaby spokojniejsza, ale kontuzjowana jest Agnieszka Szott.

W Toruniu pod tym względem jest niewiele lepiej. Elmedin Omanic może liczyć bowiem na Aleksandrę Pawlak, Katarzynę Suknarowską i Agnieszkę Makowską. Nie wiadomo, czy w pełni sił będzie na niedzielne spotkanie Róża Ratajczak.

Obaj szkoleniowcy będą bardzo chcieli, aby żadna z Polek nie musiała opuścić parkietu z powodu pięciu przewinień.

Mecz w Toruniu zapowiada rywalizację kilku zawodniczek grających na tej samej pozycji. Pod koszem walczyć będą Jantel Lavender i Tijana Ajdukovic. Z kolei Maurita Reid i Rebecca Harris będą chciały zatrzymać w ataku Allie Quigley oraz Courtney Vandersloot.

- Rozkręcamy się i każdy kolejny dzień spędzony razem działa na naszą korzyść. Rośniemy w siłę - powiedziała Reid. W Krakowie przed meczem w Toruniu panuje umiarkowany spokój. - Sytuacja w tabeli jest bardzo dobra. Minimalna porażka nie będzie dla nas końcem świata. Ale chcemy wygrać, aby być bliżej pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. To może być kluczowe spotkanie w tej kwestii - powiedział Svitek.

Początek meczu Energi z Wisłą Can-Pack w niedzielę 30 listopada w hali przy ul. Bema o godz. 17