Trener Artego: Nie byliśmy dla Torunia równorzędnym rywalem

Koszykarki Energi wysoko pokonały lokalnego rywala Artego Bydgoszcz 92:71. Po meczu trener Energi Elmedin Omanic nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych
Dla "Gazety"

Tomasz Herkt

trener Artego Bydgoszcz

Trudno ocenić ten mecz. Dzisiaj nie byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Energi Toruń. Teoretycznie dobrze rozpoczęliśmy zawody, zwłaszcza w pierwszej kwarcie dobrze nam szło, podobnie było w ostatniej. O wyniku zadecydowała głównie wysoko przegrana druga kwarta, podobnie było w trzeciej. W tej chwili Toruń jest mocniejszym od nas zespołem. Wystarczy spojrzeć na punkty zmienników 37 do 15. Każda zmiana w składzie dokonań przez trenera Elmedina Omanicia wnosiła coś do gry, stąd też przekonywające zwycięstwo zespołu z Torunia.

Elżbieta Mowlik

zawodniczka Artego Bydgoszcz

Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Torunia. Natomiast nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Będzie czas na spokojną analizę i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Elmedin Omanić

trener Energi Toruń

To dopiero piąta kolejka polskiej ligi i dobrze, że udało się wygrać z głównym rywalem. Liga będzie bardzo ciekawa. Jest kilka drużyn, które będą walczyć o pozycje od drugiej do czwartej. Nie wspominając już o tych ekipach, która chcą awansować do fazy play-off, bo jest ich bardzo dużo. Cieszę się z przedłużenia serii wygranych meczów. Bardzo dobrze zagraliśmy w drugiej i trzeciej kwarcie. W czwartej wyszliśmy trochę na luzie - nie można tak grać z takim przeciwnikiem. Ponadto bardzo słabo rozpoczęliśmy ten mecz.

Amanda Jackson

zawodniczka Energi Toruń

Moim zdaniem zaczęliśmy ten mecz agresywnie. Skupiałyśmy się na zwycięstwie, to był nasz główny cel. Zagraliśmy dobrze, ale możemy zagrać jeszcze lepiej. Cieszę się ze zwycięstwa.