Sport.pl

Darcy Ward pojedzie w sezonie 2015!

Według nieoficjalnych informacji ?Wyborczej? Darcy Ward otrzyma karę zawieszenia od 8 do 12 miesięcy. To oznacza, że Australijczyk wróci do ścigania w przyszłym roku. Decyzja w tej sprawie zapadnie 8 stycznia
Zawodnik KS Toruń od czasu Grand Prix Łotwy, które odbyło się 17 sierpnia, jest zawieszony. To efekt zawartości alkoholu we krwi po badaniu alkomatem przed zawodami o tytuł mistrza świata. Po tym incydencie Australijczyk został zawieszony przez Międzynarodową Federację Motocyklową i wciąż nie ma decyzji w jego sprawie odnośnie kary. - Bardzo nam to wszystko utrudnia. Nie wiemy, czy będziemy mogli liczyć na Warda w przyszłym sezonie czy nie - powiedział menedżer KS Toruń Jacek Gajewski.

Wszystko wskazuje na to, że decyzja w sprawie Australijczyka zapadnie 8 stycznia. Jaka będzie wysokość kary dla zawodnika, jeszcze nie wiadomo. "Wyborcza" ze swoich źródeł dowiedziała się, że ma ona być nie wyższa niż 12 miesięcy, ale też nie niższa niż 8 miesięcy. Oznacza to, że w najlepszym wypadku Ward będzie mógł wrócić do ścigania 17 kwietnia, a w najgorszym 17 sierpnia.

Więcej o: