Sport.pl

Miedziński bez kontraktu. Reszta jest spokojna

Sześciu zawodników KS Toruń będzie startowało w szwedzkiej Elitserien w sezonie 2015. Wciąż bez klubu jest Adrian Miedziński.
W tym sezonie menedżer toruńskiej drużyny Jacek Gajewski na pewno z niepokojem będzie śledził występy swoich podopiecznych we wtorkowe wieczory. Wtedy bowiem swoje mecze rozgrywa szwedzka Elitserien. Już wiadomo, że w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie startowało aż sześciu żużlowców KS Toruń. Grigorij Łaguta i Paweł Przedpełski nadal będą reprezentować barwy Smederny Eskilstuna, Chris Holder i Darcy Ward zostają w Piraternie Motala, Jason Doyle podpisał z kolei kontrakt z Dackarną Malilla, a Kacper Gomólski wraz z zespołem Lejonen Gislaved awansował do szwedzkiej Elitserien.

Nie wiadomo, czy i gdzie w Skandynawii będzie występował Adrian Miedziński. Toruński żużlowiec w poprzednim sezonie był mocnym punktem Vargarny Norrkoeping. Jednak klub jeszcze w trakcie rozgrywek wycofał się z rywalizacji. Działacze podjęli także decyzję, że ze względów finansowych w przyszłym roku zespół nie przystąpi do jazdy. Toruński zawodnik stracił więc pracodawcę i rozgląda się za nowym klubem. Jednak kłopot w tym, że większość drużyn ma już zamknięte składy.

Miedziński, który już od wielu lat startuje regularnie w Szwecji, ma opinię solidnego zawodnika. Dlatego jego szanse na angaż w którymś z klubów nie są małe. Na razie jednak jako jedyny z seniorów KS Toruń nie ma podpisanego kontraktu w Szwecji.

Rozgrywki Elitserien ruszają 5 maja 2015 r. W pierwszej kolejce pojadą: Indianerna Kumla - Dackarna Malilla, Lejonen Gislaved - Rospiggarna Hallstavik, Elit Vetlanda - Ikaros Smederna, pauzować będzie zespół Piraterny Motala.

Więcej o: