Sport.pl

Drużynowy Puchar Świata na żużlu na Motoarenie?

Niemal przesądzone jest, że w Toruniu odbędą się zawody Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. W 2015 roku na Motoarenie ma być zorganizowany jeden z półfinałów. Później nawet baraż i wielki finał
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że w Toruniu będą odbywały się tylko zawody ligowe i turnieje rangi krajowej. Jednak przed zawodami Grand Prix firma BSI mająca prawa do tych rozgrywek dogadała się z toruńskim magistratem. Dlatego też w ciągu kolejnych trzech lat na Motoarenie znów będą rozgrywane turnieje z cyklu Grand Prix.

To jednak nie koniec niespodzianek. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na toruńskim stadionie odbędzie się jeden z półfinałów Drużynowego Pucharu Świata. Finał ma odbyć się w duńskim Vojens. Za to w 2016 roku Motoarena ma być obiektem, na którym rozegrane zostaną zawody barażowe oraz wielki finał DPS na żużlu.

Choć w tej chwili Toruń ma największą szansę na organizację tych imprez, to żużlowców walczących o mistrzowskie tytuły też chcieliby mieć działacze z Leszna i Gorzowa.

Więcej o: