Sport.pl

Darcy Ward straci przynajmniej rok

Żużlowiec Unibaksu nie otrzymał stałej dzikiej karty na starty w cyklu Grand Prix 2015. - Jest mi przykro z tego powodu - powiedział Australijczyk.
Organizatorzy rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu przyznali już cztery dzikie karty dla zawodników, które przysługują na rok 2015. Otrzymali je: Niels Kristian Iversen, Michael Jensen, Troy Batchelor oraz Thomas Jonasson.

Oznacza to, że w przyszłym roku w Grand Prix nie pojedzie Ward. Australijczyk jest na razie zawieszony, a powodem jest stwierdzenie w jego organizmie alkoholu przed zawodami na Łotwie. Na razie nie wiadomo, jaka kara spotka żużlowca Unibaksu. Decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej do połowy listopada.

- Jest mi przykro, że nie będzie mnie w Grand Prix w 2015 r. Wrócę jednak, aby sięgnąć po tytuł. Może uda mi się otrzymać kilka dzikich kart na pojedyncze zawody. Za to obiecuję, że w meczach ligowych dam z siebie 110 proc. - powiedział Ward.Pojadą w Grand Prix 2015

Greg Hancock (USA), Krzysztof Kasprzak (Polska), Nicki Pedersen (Dania), Tai Woffinden (Wielka Brytania), Matej Zagar (Słowenia), Andreas Jonsson (Szwecja), Chris Holder (Australia), Jarosław Hampel (Polska), Jason Doyle (Australia), Chris Harris (Wielka Brytania), Maciej Janowski (Polska), Niels Kristian Iversen (Dania), Michael Jepsen Jensen (Dania), Thomas H. Jonasson (Szwecja), Troy Batchelor (Australia).

Więcej o: