Sport.pl

Hancock jedzie po złoto. Trybuny w Toruniu znów pełne

W sobotę zostanie rozegrana ostatnia runda tegorocznej rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata - 2014 Borygo FIM Toruń Speedway Grand Prix Polski. Blisko tytułu jest Amerykanin Greg Hancock


Przed zawodami w Toruniu jedno jest już pewne - podobnie jak w poprzednich czterech latach tak i tym razem na trybunach będzie komplet publiczności. Sprzedano już niemal wszystkie bilety na miejsca siedzące. W środę uruchomiono również nabywanie wejściówek na miejsca stojące. W ciągu kilku godzin sprzedano kilkaset sztuk.

Zawody 2014 Borygo Toruń FIM Speedway Grand Prix kończą w tym roku zmagania żużlowców o tytuł mistrza świata. Blisko złota jest Hancock, który ma na swoim koncie 127 punktów. Drugi w klasyfikacji Krzysztof Kasprzak zgromadził 115 "oczek". Wydaje się, że Amerykanin jest już poza zasięgiem rywali i czekają nas wielkie emocje o kolejne miejsca na podium. Rywalizować o nie będą oprócz Kasprzaka Tai Woffinden, Matej Zagar, Nicki Pedersen i Chris Holder. Ten ostatni ma najmniejsze szanse, ale na co dzień reprezentuje barwy Unibaksu i doskonale zna Motoarenę. Dobry występ w finale może dać Australijczykowi medal w klasyfikacji generalnej.

Kilku zawodników zaciekle walczy z kolei o miejsce w czołowej ósemce i zapewnienie sobie jazdy w Grand Prix 2015. Taki cel przyświeca m.in. Jarosławowi Hampelowi, który w ostatnim turnieju w Sztokholmie zdobył komplet 21 punktów.

W poprzednim roku w zawodach na Motoarenie nieoczekiwanie zwyciężył Adrian Miedziński. W tym roku torunianin nie należy do faworytów, ale ponownie będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Rezerwę toru pełnić będą juniorzy Unibaksu - Paweł Przedpełski i Oskar Fajfer.

Tradycyjnie oprócz emocji na torze na kibiców czeka masa atrakcji. Po zawodach odbędzie się efektowny pokaz fajerwerków. W trakcie imprezy fani, którzy pojawią się na Motoarenie, też będą brali udział w konkursach z cennymi nagrodami.

Organizatorzy tradycyjnie zadbali o odpowiednią oprawę imprezy. Obok Motoareny usytuowane będzie miasteczko kibica, w którym najwięcej atrakcji czeka na najmłodszych fanów żużla.

W sobotę o godz. 17.15 pojawią się tam Miedziński, Hancock, Holder i Hampel, którzy będą rozdawać autografy. Dzień wcześniej odbędzie się oficjalny trening. Od godz. 17 do 19 żużlowcy będą mieli okazję do zapoznania się z torem. Wejście na trening jest możliwe za okazaniem programu na zawody.

W sobotę bramy Motoareny zostaną otwarte o godz. 17. Pierwszy wyścig 2014 Borygo Toruń FIM Speedway Grand Prix Polski zaplanowany jest na godzinę 19.04.Dla "Wyborczej"

Krzysztof Kasprzak

Powiem tak: Srebrny medal wziąłbym w ciemno. Jestem drugi i moim marzeniem jest utrzymanie tej pozycji. Dogonić Hancocka raczej się nie uda, bo Amerykanin nie notuje wpadek. Z moim palcem jest coraz lepiej i w jeździe na motorze mi nie przeszkadza. W tym sezonie jeszcze na Motoarenie nie jeździłem i mam małe obawy. To specyficzny tor. Albo się na nim potrafi jeździć, albo kompletnie się można pogubić. Ja raz jadę lepiej, a raz gorzej.Jarosław Hampel

Zawody w Sztokholmie wyraźnie dodały mi skrzydeł. Znów uwierzyłem, że jestem w stanie wygrywać z najlepszymi. Do Torunia przyjeżdżam z jednym celem - utrzymać się w ósemce. Jazda w finale mi to zagwarantuje. Moje motocykle są coraz szybsze i jestem optymistą. Lubię ścigać się na toruńskim torze i wierzę, że w sobotę osiągnę dobry wynik.Adrian Miedziński

Wyniku z zeszłego roku nie poprawię. Ale tak na poważnie to marzę o awansie do finału. Jadę u siebie, znam tor, więc nie powinno być źle. Chciałbym awansować do Grand Prix jako stały uczestnik, ale na razie mi się to nie udaję. Może za rok będzie lepiej. Teraz pojadę na luzie, co może mi tylko pomóc.Greg Hancock

Jeszcze nie jestem mistrzem. Brakuje mi 10 punktów do złota. To dużo, ale powinno się udać. Nie będę ukrywał, że koniec cyklu w Toruniu bardzo mi odpowiada. To idealny tor do ścigania. Zawsze jest bezpieczny dla zawodników i każdy tu przyjeżdża z przyjemnością. Ja będę jechał jak zawsze. Na koniec zobaczymy, czy tych punkcików będę miał najwięcej.

not. fł

Więcej o: