Unibax poznał nowy regulamin ligi żużlowej i ma wielki problem. Gollob przymusowy?

Górna granica KSM na poziomie 40 punktów i brak możliwości zatrzymania dotychczasowego składu jeśli zespół przekracza ten limit. Trzy ostatnie zespoły spadają - to najwazniejsze punkty regulaminowe w Enea Ekstralidze na sezon 2013
W najbliższym sezonie w Enea Ekstralidze będzie rywalizowało 10 drużyn. Będzie to ostatni rok w tak szerokim gronie. Spadną bowiem trzy najgorsze zespoły a mistrz pierwszej ligi wywalczy awans. Od 2014 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie zatem tylko osiem ekip.

Rada Nadzorcza ustaliła także górną granicę KSM, która wynosić będzie 40 punktów, natomiast dolna będzie na poziomie 33 punktów. Zespoły, które nie zamierzają zmieniać składów także podlegają tym przepisom.

Dla Unibaksu oznacza to spory problem i przynajmniej jedną a najprawdopodobniej dwie roszady w składzie. Obecnie wygląda to następująco:

Chris Holder 9.28, Ryan Sullivan 8.64, Darcy Ward 8.41, Adrian Miedziński 7.49, Emil Pulczyński 3.83, Kamil Pulczyński 3.70, Paweł Przedpełski 2.50. Odrzucając najniższą średnią wynik wynosi 41.35. To po 1.35 za dużo niż przewiduje obecny regulamin. Dlatego też zmiany w składzie Unibaksu będa niezbędne

Coraz bardziej możliwe staje się pozyskanie Tomasza Golloba , który ma KSM na poziomie 7.46 punktów. Wtedy po raz drugi pożegnano by się z Wardem. Dodatkowo zabraknie miejsca dla Kamila Pullczyńskiego. Wtedy parę juniorów stanowiliby jego brat Emil i Paweł Przedpełski a pozycję seniora zajął Artur Mroczka, który ma KSM 2.50. Wtedy Unibax miałby wynik 39.20. Inną możliwością byłby powrót Michaela Jensena zamiast transferu Golloba. uńczyk ma bowiem KSM 7.70.

Ilość zawodników z GP startujących w jednej drużynie jest dowolna. W składzie będzie musiało się jednak znaleźć dwóch seniorów i dwóch juniorów narodowości polskiej. Zastępstwa zawodników będą mogły byś stosowane tylko za dwóch najlepszych żużlowców. Respektowane w tym przypadku będą zwolnienia lekarskie wystawione na minimum 15 dni. Średnie biegowe obliczane będą po 9 i 18. rundzie.

Tabela biegowa będzie bardzo podobna. Drugi bieg będzie przeznaczony dla juniorów, natomiast dwa ostatnie wyścigi będą nominowanymi.

Postanowiono takż przywrócić próbę toru. Na 30 minut przed każdymi zawodami dwóch zawodników gości będzie mogło zapoznać się z nawierzchnią. Nowością będą także żółte i czerwone kartki, które będą przyznawane za przewinienia na torz. Drugi żółty kartonik będzie oznaczał czerwony i wiązał się będzie z wykluczeniem. Czy to dobre rozwiązanie? Głosujcie w sondażu torun.sport.pl

Od sezonu 2014 zniesiony będzie KSM we wszystkich ligach.

Który Unibax byłby silniejszy?