Sport.pl

Unibax Toruń chce zatrudnić Tomasza Golloba! Przebije Rzeszów i Bydgoszcz?

To pewne: torunianie są skłonni zaangażować byłego mistrza świata.
Pomysł na Golloba w Toruniu - nadzwyczaj kontrowersyjny chociażby ze względu na to, że przed laty nie był tam darzony sympatią - jest prosty. Były mistrz świata po złym sezonie w Gorzowie jest dopiero w trzeciej dziesiątce żużlowców ligi pod względem średniej biegopunktowej. Ta spadła poniżej 2 - to najgorszy wynik Golloba od lat. Dlatego, ze względu na swój KSM, jest łakomym kąskiem.

Unibax nie potrzebuje wiele do tego, by Gollob został jego zawodnikiem. Klub na pewno stać na jego wynagrodzenie - tym bardziej, że angaż tej klasy żużlowca oznaczałby spore korzyści marketingowe i reklamowe. Nieznacznie też trzeba by zmienić kadrę. Wystarczyłoby rozstać się z Adrianem Miedzińskim lub Darcy Wardem - choćby na podstawie wypożyczenia.

Taki scenariusz jest realny. Osoba z otoczenia toruńskiego klubu przyznaje, że sporo o takim rozwiązaniu mówi się i w Unibaksie, i w gronie sponsorów zespołu. Gazeta Pomorska twierdzi, że informację o negocjacjach torunian z Gollobem potwierdziła w trzech niezależnych od siebie źródłach .

Faworytem w walce o Golloba wydawała się dotychczas PGE Marma Rzeszów, która może zaoferować mu niemałe pieniądze. Mniejsze szanse dawało się bydgoskiej Polonii, która Golloba z chęcią by zatrudniła, ale akurat pod względem finansowym ma problem. Inne kluby raczej nie wchodzą w grę. Te, które na Golloba stać (Falubaz Zielona Góra, Stal Gorzów) nie są nim zainteresowane. Inne - nie mogą tego zrobić ze względu na finanse. Więcej o planach kadrowych konkurentów torunian w zestawieniu torun.sport.pl .

Unibax już raz chciał zatrudnić Golloba. Tak było przed laty, gdy rządy w klubie objął nowy właściciel, Roman Karkosik. Wtedy biznesowo powiązany był z przyjacielem Golloba, Grzegorzem Ślakiem. Choć wtedy również uważano, że transfer jest przesądzony, nic z niego nie wyszło.

Inny kadrowy wariant Unibaksu 2013 to zatrudnienie Artura Mroczki i pożegnanie któregoś z braci Pulczyńskich.

Tomasz Gollob w Toruniu to:
Więcej o: