Sport.pl

Czy Stępniewski będzie faworyzował Unibax w lidze żużla? "Bez obaw"

Tak były szef toruńskiego Unibaksu odpowiada na wątpliwości w sprawie swojej bezstronności.
Stępniewski - po tym, jak bardzo dobrze kierował toruńskim Unibaksem przez pięć lat - ma teraz nowe zadanie: zmienić ligę żużlową. Ta jest w kryzysie - ma niewielu strategicznych sponsorów, widoczny jest też spadek liczby widzów na trybunach. Stąd decyzja o zmianach - m.in. w kierownictwie spółki zarządzającej rozgrywkami. Teraz będzie nią kierować Stępniewski - dotychczasowy szef toruńskiego Unibaksu.

O swoich planach mówił już w TVP Sport. - To potężne wyzwanie, ale mam sporo odwagi. Każdy kolejny sezon jest dodatkowym wyzwaniem. Tego na pewno się nie boję - powiedział.

Nie chce zdradzać najbliższych planów. - Chciałbym, by ta dyscyplina nie wyglądała tak, jak ostatnimi czasy, lecz dużo lepiej, i cieszyła wielu kibiców, co jest podstawą. Ma ogromny potencjał i trzeba to wykorzystać - mówi Stępniewski.

Zapowiedział też, że liga chce stworzyć nowe pakiety reklamowe, które mają skusić sponsorów. Na pytanie o swoją bezstronność i przeszłość toruńską Stępniewski odpowiedział: - Niech się nikt tego nie boi.

Więcej o: