Sport.pl

Unibax 10 punktów bliżej brązu. Pokonał Falubaz [FOTO]

Torunianie pokonali Stelmet Falubaz Zielona Góra, ale nie zachwycali.
Sprawdziło się to, o czym w wywiadzie dla torun.sport.pl mówił Rafał Dobrucki. Trener zielonogórzan podkreślał, że nawet bez Patryka Dudka Stelmet może prowadzić z Unibaksem wyrównany pojedynek - i tak było. Tym bardziej że w Unibaksie nie brakowało dziur w składzie.

Paradoksalnie najlepsze wrażenie zrobił Ryan Sullivan, który jeszcze niedawno było kontuzjowany i brał pod uwagę rezygnację z walki o brąz. Australijczyk pędził po Motoarenie tak, jakby nie odczuwał żadnych problemów z dłonią. Był zabójczo szybki, bardzo pewny w manewrach.

Tak nie było chociażby w przypadku mistrza świata Chrisa Holdera i Adriana Miedzińskiego. Ten zaliczył na początku koszmarny upadek, po którym co niektórzy widzowie na trybunie VIP-owskiej na Motoarenie aż łapali się za głowy. Po tym jak złączył się motocyklami z Rune Holtą, wpadł w bandę tak, że obawiano się, iż w ogóle nie będzie w stanie kontynuować jazdy w niedzielnym meczu. Na tor wrócił, ale trudno było oczekiwać po nim regularnych zwycięstw.

Kolejny punkt w lidze zaliczył Paweł Przedpełski, który w swoim starcie pokonał Adama Strzelca i zrobił dobre wrażenie, walcząc z Piotrem Protasiewiczem.

Mecz był też okazją do debiutu dla nowego prezesa Unibaksu Mateusza Kurzawskiego. Czas spędzał głównie na trybunie Motoareny - w przeciwieństwie do swojego poprzednika Wojciecha Stępniewskiego, który lubił być w parku maszyn. Z tej perspektywy nie miał okazji zobaczyć m.in. przepychanek między policją a szalikowcami, do których doszło poza trybunami.

Rewanż żużlowców w Zielonej Górze za tydzień.Unibax - Stelmet 50:40

Unibax: Sullivan 13 (3, 3, 3, 2, 2), Ward 9 (2, 2, 1, 3, 1), Miedziński 9 (1, 1, 3, 3, 1), Przedpełski 1 (1), Holder 9 (1, 3, 2, 0, 3), K. Pulczyński 2 (1, 0, 0, 1), E. Pulczyński 7 (3, 3, 0, 1, 0).

Stelmet: Jonsson 15 (1, 2, 3, 2, 2, 2, 3), Davidsson zz, Łoktajew 4 (0, 2, 1, 0, 1), Holta 10 (3, 2, 0, 2, 3, 0), Protasiewicz 9 (2, 3, 1, 2, 1, w), Strzelec 2 (2, 0, 0, 0), Rogowski 0 (0, 0).

Czy Unibax powinien zatrzymać obecny skład na sezon 2013?
Więcej o: