Unibax bez czy z Sullivanem? Niczego nie zrobi na siłę

W sobotę powinno wyjaśnić się, czy Australijczyk wystąpi w ostatnim meczu torunian na Motoarenie.
Tak twierdzi trener Unibaksu Jan Ząbik. Przypomnijmy: mecz Unibax-Stelmet Falubaz Zielona Góra w niedzielę o g. 17.15 na Motoarenie. Transmisja w TVP Sport.Rozmowa z Janem Ząbikiem

Filip Łazowy: W niedzielę rozpoczyna się rywalizacja o brązowy medal. Zarówno Unibax, jak i Stelmet Falubaz mogły jechać teraz w finale. Obu drużynom ciężko będzie się zmobilizować na te pojedynki?

Jan Ząbik: Dla nas, jak i dla Falubazu brązowy medal będzie dużym sukcesem. Oba zespoły sporo przeszły w tym sezonie. Nie ominęły nas kontuzje i to też miało wpływ na to, w jakim miejscu teraz jesteśmy. My jesteśmy gotowali do walki i bardzo nam zależy na wywalczeniu medalu.

Ryan Sullivan wyjedzie na tor w niedzielę?

- Wyjedzie na pewno w sobotę. Wtedy podejmiemy decyzję co dalej. Ryan od czasu kontuzji dłoni jeszcze na motocykl nawet nie wsiadał. Nie było sensu ryzykować zdrowiem, dopóki z ręką nie będzie wszystko w porządku. Mówił mi, że czuje się lepiej, ale nie wie, jak będzie, kiedy będzie musiał jeździć po torze. Chciałby pomóc,ale nie zrobi niczego na siłę. W sobotę wszystko się okaże w tej kwestii.