Finał żużla nie dla Torunia. Unibax pokonany [FOTO]

Toruński Unibax na Motoarenie przegrał dwumecz o finał ligi z tarnowskimi Azotami Tauronem. W drugim spotkaniu tylko zremisował z rywalami, co oznacza, że będzie walczył o brąz.
Przed meczem były wielkie emocje. Torunianie cieszyli się z tego, że wylosowano 1. zestaw pól startowych - gospodarze mieli być dzięki temu w nieco lepszej sytuacji. W Unibaksie nie było Ryana Sullivana, w Azotach - Martina Vaculika. Greg Hancock na mecz się nie spóźnił, ale i tak został niemiłosiernie wygwizdany przez widzów. A tych sporo - kilkanaście tysięcy.

Tak torun.sport.pl relacjonował mecz na żywo:BIEG 1. Świetny start Emila Pulczyńskiego, który łatwo pokonuje parę tarnowian. Niewiele brakowało, by Kamil Pulczyński wywalczył jeden punkt. 3:3.

BIEG 2. Znów start Pulczyńskich - startują za Pawła Przedpełskiego i Sullivana. Hancock wygrywa z młodzieżą bez problemów. Ale Pulczyńscy zapewniają cenny remis. 3:3

BIEG 3. Holder i Miedziński kontra Janowski oraz Madsen. Wyjątkowo mocna para torunian ma być dla Unibaksu kluczem do zwycięstwa. FENOMENALNY MIEDZIŃSKI! Wyszedł ze startu ostatni, ale kąsał jak mógł rywali - wyprzedził obu naraz! Na stadionie - euforia. Atak torunianina był jak husarska szarża. 5:1

BIEG 4. Sensacja - Ward męczył się z Gomólskim. 3:3, bo przed parą torunian na mecie jest Kołodziej. Prowadził od startu do mety. Torunianie i tak mogą być szczęśliwi, bo niewiele brakowało, by Gomólski był lepszy od Warda. Jeśli Australijczyk będzie jeździł tak, jak w swoim pierwszym biegu - Unibaksowi może być trudno o sukces.

BIEG 5. Znów rewelacyjna para Holder-Miedziński! Już na 1. okrążeniu z dziecinną łatwością ogrywa unikającego ostrych starć Hancocka. Tłum wiwatuje. Widać, że lider tarnowian jest w niedzielę w słabszej formie. 5:1. Unibax ma przewagę nad tarnowianami!

BIEG 6. Kolejny start Hancocka i znów zaskoczenie - jest 4. po starcie! Kiedy para Unibaksu prowadziła 5:1, K. Pulczyński ściera się z Madsenem. Torunianin był pierwszy, dyktował warunki jazdy, ale sędzia Artur Kuśmierz uznaje, że jest winny upadku Duńczyka. Bieg zostaje powtórzony. K. Pulczyński wściekły - kompletnie nie rozumie decyzji arbitra.

Torunianie mają czego żałować. Sytuacja była kontrowersyjna - gdyby Unibax wygrał ten wyścig 5:1, byłby w świetnej sytuacji. Nawet sami tarnowianie sprawiają wrażenie, jakby byli zdziwieni decyzją sędziego. W powtórce Ward totalnie zawodzi - przegrywa start i nie jest w stanie nawiązać walki z Hancockiem i Madsenem. Widać, że motocykl Warda nie jest tak szybki, jak sprzęt rywali.1:5

BIEG 7. SENSACJA!!! Przedpełski - żółtodziob! (na motocyklu Sullivana) - wygrywa walkę o 3. miejsce z Kołodziejem!!! 4:2, bo triumfuje Holder.

BIEG 8. Po starcie prowadzi para Unibaksu - E.Pulczyński i Ward. Wygrywają podwójnie z Hancockiem. 5:1, Motoarena szaleje jak jeszcze nigdy w tym sezonie!

BIEG 9. Rewanż tarnowian. Madsen i Kołodziej przed Miedzińskim. 5:1.

BIEG 10. Holder i Miedziński przed Kołodziejem. 5:1 i znów euforia. Toruń już czuje, że jest jedną nogą w finale Ekstraligi. Prowadzi różnicą 10 punktów - 35:35.

BIEG 11. Za Jamroga - Hancock, jako rezerwa taktyczna. Wychodzi pierwszy ze startu, ale świetnie jedzie Kamil Pulczyński, który ogrywał długo Leona Madsena. Duńczyk zdołał go wyprzedzić. 2:4.

BIEG 12. Ależ wyścig tarnowian! Motoarena ucichła. Janowski i Hancock po profesorsku pokonują Holdera. 1:5!

BIEG 13. Koszmar na Motoarenie! Tysiące kibiców czują, że finał się oddala. Unibax przegrywa 1:5. Kołodziej i Madsen wygrywają niespodziewanie z Miedzińskim i Wardem. Co stało się w niedzielę z Australijczykiem? Torunianie, by awansować, muszą oba wyścigi nominowane wygrać podwójnie. Kilkadziesiąt osób w sektorze tarnowian już świętuje.

BIEG 14. Koniec marzeń Torunia. Świetny start Madsena i Janowskiego. Ward praktycznie niewidoczny - daleko z tyłu. Kibice już w trakcie wyścigu wychodzą z Motoareny - chcą zdążyć na parking przed tłokiem. 1:5 dla Azotów. Tarnowianie świętują - na stadionie zaczęło się wielkie podrzucanie zawodników Azotów. W roli głównej uradowany trener Marek Cieślak. - Toruń to fantastyczna drużyna, ale my byliśmy lepsi - krzyczy szkoleniowiec.

BIEG 15. Holder z Miedzińskim wygrywają z Hancockiem i Kołodziejem. Ale z perspektywy dwumeczu - to bez znaczenia. Unibax remisuje z tarnowianami 45:45, ale dwumecz przegrywa. O brąz powalczy ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra.Unibax - Azoty 45:45 (87:93)

Unibax: Sullivan zz, Przedpełski 1 (1), Holder 15 (3,3,3,3,1,2), Miedziński 11 (2,2,1,2,1,3), Ward 6 (1,1,2,2,0,0), K. Pulczyński 1 (0,1,w,0,0), E. Pulczyński 11 (3,2,2,3,1)

Azoty: Hancock 13 (3,1,3,1,3,2,0), Jamróg 0 (0,0), Madsen 12 (1,2,3,1,2,3), Vaculik zz, Kołodziej 10 (3,0,2,1,3,1), Janowski 8 (1,0,2,0,3,2), Gomólski 2 (2,0,0)