Hampel czy Sajfutdinow. Kogo ma wybrać Unibax? [SONDAŻ]

Coraz częściej - choć ciągle nieoficjalnie - mówi się w środowisku żużlowym o tym, że toruński klub żużlowy jest skłonny w nowym sezonie zatrudnić Jarosława Hampela. Nie pasuje aktualnie do składu? To nie problem. Równie głośno jest o tym, że klub mógłby opuścić Ryan Sullivan.
Australijczyk - o czym informował jako pierwszy serwis torun.sport.pl - ma problemy z urzędem skarbowym. Na ile poważne? Tego nie wiadomo. Sullivan unika tematu. Niedawno podczas transmisji telewizyjnej jednego z meczów Unibaksu komentatorzy - Rafał Darżynkiewicz i Krzysztof Cegielski - żartowali, że właśnie ze względu na skrupulatność w obliczaniu podatku przez urząd Sullivan coraz częściej zaczął bywać w Anglii.

Nieoficjalnie mówi się, że Australijczyk mógł źle interpretować prawo podatkowe w Polsce.

Jazda w Unibaksie nie okazuje się w takiej sytuacji tak opłacalna jak w przeszłości. Dość niespodziewanie kilka dni temu zdecydował się na podpisanie krótkiej umowy w lidze angielskiej. I coraz bardziej wydaje się, że jest skłonny zostać na Wyspach - tam pracę na torze znajdzie bez problemu. W otoczeniu toruńskiego klubu mówi się nawet, że Sullivan jest skłonny wyprowadzić się z Torunia - mimo że jeszcze niedawno zainwestował tu w nieruchomości.

Przed tym sezonem Sullivan związał się z Unibaksem trzyletnią umową, którą jednak można bez przeszkód w dowolnej chwili rozwiązać. Gdyby Australijczyk chciał zrobić to po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, nie byłoby problemów formalnych. Tym bardziej że na rynku nie brakuje ciekawych nazwisk.

Z Bydgoszczą pożegnać się chce Emil Sajfutdinow. Polonia ma spore długi - przekraczające nawet milion złotych - i trudno oczekiwać, by w tej sytuacji w przyszłym sezonie mogła zaoferować swoim zawodnikom spore kontrakty. Na taki od dawna liczy Sajfutdinow. Choć Unibax kusił go wiele razy - zawsze bez skutku. Według naszych informacji Rosjanin w przeszłości był już nawet o krok od podpisania kontraktu z Unibaksem, jednak w ostatniej chwili ofertę torunian przelicytowała Bydgoszcz. Teraz praktycznie przesądzone jest, że były medalista mistrzostw świata zmieni zespół. Toruń byłby nim nadal zainteresowany - szczególnie w kontekście widowiskowej jazdy Sajfutdinowa - ale może także zdecydować się na negocjacje z Hampelem.

Według serwisu Sportowefakty.pl Unibax ma już sporą konkurencję. Teraz Hampelowi najbliżej jest do PGE Marmy Rzeszów, gdzie pieniędzy nie brakuje, a szefowa klubu Marta Półtorak chce budować zespół na miarę mistrzostwa Polski. Równie aktywny w licytacji o Polaka jest Tauron/ Azoty Tarnów - i to mimo że w nim wielkich gwiazd nie brakuje. Teraz to główny kandydat do zdobycia mistrzostwa kraju - mają to zapewnić najlepszy junior świata Maciej Janowski oraz mistrz Grand Prix Greg Hancock.

W Toruniu wkrótce skończyć ma się bezkrólewie. Kierujący klubem Wojciech Stępniewski zrezygnował z prezesury, ale ma być w Unibaksie do końca tego sezonu. Do piątku jego rada nadzorcza czeka na zgłoszenia kandydatów, by go zastąpić - trwa konkurs na stanowisko szefa klubu. Stępniewski ma wkrótce kierować spółką, która będzie organizowała rozgrywki ligowe w Polsce.

Czy Unibax zimą zmieni swój skład w porównaniu do obecnego?