Unibax staje do licytacji o podpis Jarosława Hampela

Ma jednak poważnych konkurentów.
Czy jeden z najlepszych żużlowców świata w nowym sezonie będzie reprezentował toruński Unibax? To niewykluczone.

Nie tylko dlatego, że w stronę fanów np. na Facebooku - ze strony profili klubu i należącego do Unibaksu serwisu Wirtualny Toruń - płyną dyskretne sugestie. Coraz więcej pisze się tam o Hampelu i jego powrocie do zdrowia po kontuzji. Zamieszczono też zdjęcie, na którym dotychczasowy as Unii Leszno siedzi na motocyklu z reklamami firm rodu Karkosików.

Serwis Sportowefakty.pl twierdzi, że Hampel już zdecydował się na zmianę barw klubowych, a pozyskać go chcą PGE Marma Rzeszów, Azoty Tauron Tarnów, Unibax oraz Stelmet Falubaz Zielona Góra. "Kolejność wymienionych zespołów nie jest przypadkowa" - konkluduje autor tekstu, Damian Gapiński. Hampel otwiera listę życzeń szefowej PGE Marmy, Marty Półtorak. I to temu klubowi teraz daje się największe szanse na kontrakt z Hampelem.

Czy mógłby trafić do Torunia? To możliwe, pod warunkiem że Unibax rozstałby się z którąś z dotychczasowych gwiazd. Nieoficjalnie coraz głośniej mówi się o tym, że z zespołu odszedłby Ryan Sullivan. Wtedy byłoby w nim miejsce dla Hampela.

Ryan Sullivan czy Jarosław Hampel?