Sport.pl

Kowalik wraca do starych czasów

Meczem ze Spartą Betard we Wrocławiu żużlowcy Unibaksu rozpoczną rewanżową rundę w Enea Ekstralidze. W zespole z Torunia zabraknie kontuzjowanego Darcy Warda. W ekipie gospodarzy tajną bronią ma być Anglik Ben Barker
Na półmetku fazy zasadniczej Unibax zajmuje dopiero piąte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Jednak podopieczni Mirosława Kowalika wciąż liczą się w walce o czołową czwórkę i jazdę w play-off. Pierwszym krokiem w tym kierunku ma być wygrana we Wrocławiu i zdobycie punktu bonusowego.

W zeszłą niedzielę na MotoArenie Unibax pokonał ekipę ze stolicy Dolnego Śląska 54:35. Niestety, w pierwszym swoim biegu kontuzji doznał Darcy Ward. Australijczyk wchodząc w pierwszy łuk zahaczył o tylnie koło prowadzącego Tomasza Jędrzejaka i upadł na tor. Lekarze stwierdzili, że żużlowiec z Torunia ma złamane kości śródręcza lewej dłoni. Ward przebywa obecnie w Anglii i powoli wraca do pełni sił. W środę miał zmieniany opatrunek na kontuzjowanej ręce. Zawodnik na tor będzie mógł wrócić najwcześniej za kilkanaście dni. We Wrocławiu Unibax zastosuje za Australijczyka zastępstwo zawodnika. Oznacza to, że w biegach z jego udziałem pojadą Chris Holder, Adrian Miedziński, Ryan Sullivan i najprawdopodobniej Emil Pulczyński.

Kowalik na spotkanie w stolicy Dolnego Śląska zdecydował się zmienić układ par. Pierwszą z nich będą stanowić Adrian Miedziński i Karol Ząbik. Przed kilkoma laty obaj tworzyli najlepszy duet juniorów w historii toruńskiego żużla. Być może ten ostatni znów będzie mógł skorzystać z motocykli Warda, który chociaż w ten sposób mógłby wspomóc kolegów z Unibaksu.

W drużynie wrocławskiej trwa gorączkowe przygotowywanie toru na niedzielny pojedynek. W czwartek żużlowcy po raz pierwszy po remoncie Stadionu Olimpijskiego mieli okazję sprawdzić tor. Do godzin popołudniowych żużlowcom nie udało się jednak potrenować ze względu na złą pogodę. Menedżer Sparty Betard Piotr Baron chce zaskoczyć torunian obecnością w składzie Bena Barkera. Dotąd wrocławianie stosowali zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego Tai Woffindena. Jednak w rundzie rewanżowej już takiej możliwości nie ma. W piątek we Wrocławiu ma zameldować się Barker i przez dwa dni przygotować się do pojedynku z Unibaksem. Brytyjczyk jednak nawet w rodzimej Elite League nie zachwyca i trudno przypuszczać aby w Polsce błysnął wielką formą. Nowy silnik za to otrzymał Patryk Malitowski i jego zadaniem ma być pokonywanie juniorów z Torunia.

Spotkanie we Wrocławiu rozpocznie się w niedzielę o godz. 17, sędzią tego meczu będzie Wojciech Grodzki.Dla "Gazety"

Menedżer Sparty Betard

Piotr Baron

W czwartek odbieramy stadion i może uda nam się po raz pierwszy potrenować. Wszystko zależy od pogody. W nocy padał ulewny deszcz i obawiam się, że tor może nie nadawać się do jazdy. Na miejscu będą wszyscy zawodnicy poza Fredrikiem Lindgrenem, który będzie w tym czasie startował w zawodach Grand Prix. Brak Warda nie jest dużym osłabieniem Unibaksu. Rywale zastosują zastępstwo zawodnika i na pewno pozostali pojadą równie dobrze jak Australijczyk. Choć z drugiej strony muszę przyznać, że ten żużlowiec zrobił na mnie ogromne wrażenie w tym sezonie. U nas nastroje są bardzo bojowe i powalczymy o zwycięstwo. Na pewno jesteśmy w stanie tego dokonać, tor powinien być naszym atutem.

not. fłAwizowane składy na niedzielny mecz we Wrocławiu

Unibax Toruń

1. Adrian Miedziński

2. Karol Ząbik

3. Ryan Sullivan

4. Darcy Ward (zz)

5. Chris Holder

6. Emil Pulczyński

7. Kamil PulczyńskiSparta Betard

9. Tomasz Jędrzejak

10.Ben Barker

11.Sebastian Ułamek

12.Dennis Andersson

13.Fredrik Lindgren

14.Patryk Dolny

15.Patryk Malitowski