Drużyna gwiazd przyjeżdża podbić Motoarenę [SONDAŻ]

To niezwykle istotny mecz dla toruńskiego zespołu. Jeśli Unibax w niedzielę zaliczy drugą porażkę z rzędu - tym razem z Azotami Tauronem Tarnów - będzie w sporych ligowych kłopotach.
Przed tygodniem torunianie przegrali w Rzeszowie z PGE Marmą m.in. dlatego, że w ich składzie nie było Darcy'ego Warda. Teraz Australijczyk już jest do dyspozycji klubu, ale nie oznacza to, że Unibax w starciu z Azotami będzie faworytem.

Tarnowianie to lider rozgrywek. W tym sezonie jeszcze nie przegrał. W ekipie rywali nie zawodzą liderzy - mistrz świata Greg Hancock i polski lider, Janusz Kołodziej. Niewiele klubów w Polsce ma aż tak stabilnych liderów. Zgodnie z oczekiwaniami Azotów świetnie spisują się Leon Madsen oraz Martin Vaculik. Są w cieniu gwiazd, ale kilka razy to właśnie ich punkty decydowały o triumfie tarnowian.

Azoty będą miały przewagę nad Unibaksem na pozycji młodzieżowców. Liderem gości jest Maciej Janowski. Mistrz świata juniorów nie jest tak skuteczny jak w ub. sezonie, ale często startuje w parze z liderami drużyny. Jest też wystawiany na najlepszych żużlowców rywali. Atutem drużyny jest także trener Marek Cieślak - szkoleniowiec, który od kilku lat czego się tknie, zamienia to w żużlowe złoto.

Unibaksowi nie brakuje problemów. Przeciętnie na torze prezentuje się Adrian Miedziński. Zawodzą juniorzy - szczególnie Kamil Pulczyński. Po ostatnich niepowodzeniach ze składu prawdopodobnie wypadnie Zbigniew Czerwiński. Ma go zastąpić w niedzielę Karol Ząbik.

Początek meczu Unibaksu z Tauron Azotami w niedzielę o godz. 17 na Motoarenie. Transmisja z meczu w TVP Sport.

Kto w ekipie z Tarnowa zdobędzie najwięcej punktów?