Sport.pl

Żużlowej zemsty ligowej na Unibaksie nie będzie?

Pod znakiem zapytania jest, czy Stelmet Falubaz Zielona Góra w niedzielę na Motoarenie wystawi Rune Holtę. Były żużlowiec Unibaksu toruński obiekt zna świetnie. Ale jego notowania u trenera Rafała Dobruckiego są fatalne.
Holty zabrakło w składzie zielonogórzan w niedzielę, kiedy Stelmet Falubaz tylko zremisował z Tauronem Azotami Tarnów. Ekipa Dobruckiego zawodzi - brak jej wyrazistego lidera seniorów. Słabiej niż oczekiwano jeździ Piotr Protasiewicz, źle spisują się zawodnicy z drugiej linii, a Holta - który miał być gwiazdą zespołu - wypadł szybko poza skład zielonogórzan. - Biorąc pod uwagę wszystkie problemy, z jakimi się borykamy, remis z Tarnowem jest dla nas jak zwycięstwo - mówił po spotkaniu z Tauronem Azotami trener zielonogórzan Rafał Dobrucki. - W zespole jest jeszcze mnóstwo potencjału, ale musimy nad nim sporo popracować. Specjalnie nie rozczulałbym się nad wynikiem, który osiągnęliśmy z Tarnowem. Ciężka praca, jaką wykonaliśmy przez cały tydzień dała efekty. Myślę, że bez niej nie byłoby nawet remisu. Są zawodnicy, którzy muszą pracować znacznie więcej od innych - ocenia szkoleniowiec zielonogórzan.

Kto? Przede wszystkim Holta. Po tym, jak zawiódł oczekiwania toruńskiego Unibaksu, miał odbudować się w Stelmecie Falubazie. Liczył na to, że na Motoarenie będzie mógł zrewanżować się za nietypowe rozstanie - Unibax zwolnił go w końcówce ub. sezonu.

Nic z tego. Już po pierwszym meczu w Bydgoszczy Dobrucki zdecydował się odsunąć go od drużyny. Zamiast niego wystawił Szweda Jonasa Davidssona. Dobrucki twierdzi, że "motocykle Davidssona są zdecydowanie szybsze, a Holta niestety nie miał w zasadzie czym przekonywać".

Falubaz liczy na to, że na Motoarenie przełamie się Protasiewicz. W dwóch spotkaniach zdobył tylko 12 punktów. - Przyzwyczaił nas do innych zdobyczy. Widać, że ma sporo problemów ze sprzętem. Jego motocykle nie są szybkie - ani na starcie, ani na dystansie. Ale jestem przekonany, że jako doświadczony zawodnik na pewno sobie z tym poradzi - twierdzi trener Stelmetu Falubazu.

Dlaczego Holta okazał się niewypałem w Toruniu?
Więcej o: