Unibax rozważa kadrową rewolucję. Ofiarą Ząbik? [WIDEO]

Nad takim wariantem zastanawia się menedżer drużyny Mirosław Kowalik.
Były as toruńskiego klubu teraz jest odpowiedzialny za ustalanie składu zespołu i - co można zauważyć w przedsezonowych wypowiedziach - nie boi się kontrowersyjnych opinii. Nie obawia się również zaskakujących pomysłów.

Kowalik w kilkunastu ostatnich dniach zdążył m.in. skrytykować Mateusza Lampkowskiego zarzucając mu, że jest zbyt słaby nawet jak na rezerwowego w Unibaksie. Dostało się również braciom Emilowi i Kamilowi Pulczyńskim. Kowalik uznał, że "Toruń ich zagłaskał ", a mają spore braki. Krytyka zadziałała - juniorzy Unibaksu w ostatnim sparingu przeciwko GTŻ Grudziądz prezentowali się lepiej niż kilkanaście dni temu.

Kowalik był za to spokojny o postępy Karola Ząbika. Niedawno w serwisie torun.gazeta.pl mówił nawet, że były mistrz świata juniorów bardzo dobrze prezentuje się na treningach i jest w stanie pozytywnie zaskoczyć w nowym sezonie.

Teraz zaczyna zmieniać zdanie. W komentarzu dla Radia Eska kolejny raz przyznał, że jest zawiedziony postawą Lampkowskiego, ale dość niespodziewanie dołączył do niego drugiego z seniorów. Na pytanie, co go martwi w kontekście zbliżającego się sezonu, stwierdził: - Postawa seniorów z drugiej linii - Karola Ząbika i Mateusza Lampkowskiego. Dosyć słabo się to przedstawia.

Przyznał, że od Ząbika spodziewał się więcej. - Wydawało się na początku, że Karol idzie gdzieś w dobrym kierunku. Nie wiem, czy sam na sobie wywołuje presję, że popełnia tak wiele błędów - ocenił go w radiowym komentarzu Kowalik.

Nie obawia się natomiast o formę liderów - Ryana Sullivana, Darcy'ego Warda, Chrisa Holdera i eksperymentującego z silnikami Adriana Miedzińskiego. - Ta czwórka jest gotowa do ligi. Nie obawiałbym się o nich - twierdzi Kowalik.

Tak, jak Miedziński uspokaja kibiców, by ci nie oceniali jego formy na podstawie sparingów, tak również Kowalik uważa, że ich rezultaty są bez znaczenia. - Nie skupiamy się nad tym, jakim wynikiem kończą się sparingi. To dużo testów, dużo prób motocykli. Np. Adrian próbował (w meczu z GTŻ - red.) silnik, który do końca zawodów mu się nie "przebudził". Sta taki słaby wynik. Ja byłem zły na niego, że delikatnie psuje sobie nazwisko. Po rozmowie okazało się, że faktycznie nie dało się nic zrobić z tym motorem. Próbował do ostatniego wyścigu, ale wiemy już, że na tym silniku nie da się startować. Na Toruń ma już sprzęt przygotowany - mówi.

Kowalik ma już wstępny pomysł, jak rozwiązać problem słabej dyspozycji Ząbika , który miał być teoretycznie piątym seniorem. Jego zmiennikiem powinien być Lampkowski, ale obaj zawodzą oczekiwania. Kowalik: - Wygląda na to, że tych seniorów będziemy zastępować braćmi Pulczyńskimi.

Unibax na pewno nie sprawdzi zatrudnionego Duńczyka Rene Bacha.

Sezon rozpoczyna się 9. kwietnia. Unibax tego dnia zmierzy się w Gorzowie Wielkopolskim ze Stalą.

Tak sparing z GTŻ wyglądał w nagraniu Unibax TV - toruński klub prezentuje swoje materiały w internetowym serwisie Youtube.Czy Kowalik powinien zastąpić Ząbika juniorami?