Liga żużlowa - nie TVP, a Eurosport w piątki? [SONDAŻ]

Jeśli tak - będzie to kosztowało miliony zł.
Umowa prowadzącej rozgrywki spółki Ekstraliga Żużlowa z TVP kończy się po nadchodzącym sezonie. Teraz czas na nowe rozdanie. Spółka już zaprosiła do składania ofert od zainteresowanych stacji. Proponuje pakiet - mecze ligowe w Polsce w sezonach 2013, 2014, 2015. Oprócz spotkań (20 lub 40 w sezonie - do wyboru), telewizja otrzyma również prawo do pokazania np. finału indywidualnych mistrzostw Polski.

Niewykluczona jest rewolucja. Żużel coraz lepiej radzący sobie na telewizyjnym rynku - TVP Sport z meczów ligowych zrobił w niedzielne popołudnia swój hit ramówki - przyciąga reklamodawców. Dlatego i kluby, i spółka szukają okazji, by wyeksponować go jeszcze bardziej. Stąd pomysł, by rozbić ligowe kolejki na wzór piłkarskich.

Co oznaczałoby to dla systemu rozgrywek?

Liga żużlowa mogłaby być rozgrywana nie tylko w niedzielę, ale i inne dni tygodnia. Zaczynałaby się w piątek. Kibice mieliby mieć weekend wypełniony emocjami. To pomysł rewolucyjny, ale - jak mówi się w środowisku producentów telewizyjnych - coraz bardziej możliwy.

Ile trzeba zapłacić za ligowy żużel? TVP transmituje go od sześciu lat. Średnio za sezon płaci niespełna milion zł. W sumie przez sześć lat stacja wydała 5,5.

Czy skończy się monopol TVP?

Propozycję pokazywania ligi żużlowej dostał Canal+, który realizuje transmisje z zawodów Grand Prix. Sporo mówi się też o zainteresowaniu stacji Eurosport, która chętnie sięga w swoim programie po różnego rodzaju zawody motocyklowe.

Która stacja prezentuje żużel najciekawiej?