Porażka Unibaksu: na torze i organizacyjna (ZDJĘCIA)

Tłum żądnych wrażeń kibiców Unibaksu nie miał powodów do zadowolenia w pierwszym spotkaniu torunian przed sezonem. Zespół Mirosława Kowalika przegrał sparing z Polonią Bydgoszcz 43:47, a widzowie tłoczyli się na połowie stadionu, bo reszta trybun była zamknięta na cztery spusty.
Wynik miał drugorzędne znaczenie - nawet dla ok. 6 tys. fanów, którzy przyszli obejrzeć pierwszy tegoroczny sparing na Motoarenie. Unibax prawdopodobnie nie spodziewał się aż takich tłumów. Fani zajęli całą dolną trybunę - łącznie z miejscami stojącymi - oraz oba poziomu drugiego łuku. Ścisk w tych sektorach był potworny, bo reszta stadionu zbudowanego z kieszeni podatników za 100 mln zł nie wiedzieć czemu była zamknięta. Podobnie jak toalety i wielki parking za Motoareną. Efekt? Kibice sikali i parkowali w pobliskich krzakach. Ale wśród widzów czuć było głód żużla - na trybunach byli i starsi, i młodsi.

Jak wypadli torunianie? Klasą dla siebie byli Adrian Miedziński i Ryan Sullivan, którzy wraz z bydgoszczaninem Emilem Sajfutdinowem sprawiali wrażenie zupełnie inaczej przygotowanych do sezonu niż konkurenci. Zaskakujące problemy z rywalami miał Darcy Ward, który nie był na torze tak pewny jak np. podczas ostatniego turnieju Grand Prix. Mateusz Lampkowski okazał się waleczny i wyglądał na torze nieco lepiej niż walczący z nim o miejsce w składzie Karol Ząbik.

Oczekiwania wobec byłego mistrza świata juniorów są spore, ale w sobotę należał do słabszych żużlowców na torze. I nie chodzi tu jedynie o jego wynik - ledwie punkt w pięciu startach - a o styl. Ząbik w niczym nie przypominał żużlowca, który mógłby w meczach ligowych walczyć o punkty. Wśród torunian nie było Chrisa Holdera.Wynik meczu

Unibax - Polonia 43:47

Unibax: Ward 9 (1, 3, d, 2, 3), Lampkowski 3 (0, 1, 1, 1), Miedziński 13 (3, 2, 2, 3, 3), Ząbik 1 (0, 0, 0, 1, w), Sullivan 11 (3, 2, 3, 3), K. Pulczyński 2 (1, 1, 0), E. Pulczyński 4 (3, 1, 0, 0)

Polonia: Sajfutdinow 10 (3, 3, 2, 2), Łaguta 6 (2, 1, 1, 2), Gapiński 10 (2, 3, 3, 2), Kościecha 5 (1, 0, 2, 2), Buczkowski 9 (2, 2, 1, 3, 1), Woźniak 3 (2, 0, u, 1), Curyło 3 (0, 3), Morris 1 (0, 0, 1)

Jak oceniasz organizację sparingu Unibaksu z Polonią?