Michalski bohaterem! SIDEn ciągle ma szanse na awans

Wielka ulga w zespole toruńskiego SIDEn / Polskiego Cukru. Drużyna trenera Grzegorza Sowińskiego wygrała jeden mecz finału II ligi w Kutnie. Decydujący o awansie mecz będzie w Toruniu.
W sobotę torunianie przegrali, choć - co dla nich jest rzadkością - mieli 100-procentową skuteczność z linii rzutów wolnych. Zaliczyli też więcej zbiórek i mniej strat niż rywale. Świetny w sezonie zasadniczym Przemysław Lewandowski kolejny raz nie radził sobie z defensywą rywali. Trafił tylko 3 z 16 rzutów z gry (3/11 za 2, 0/5 za 3). Grą w ataku tego dnia nie imponowali też zawodnicy z Kutna, ale ich liderzy grali lepiej od torunian. Mądrością i sprytem imponował Mariusz Bacik (8 pkt., 7 zbiórek, 4 asysty), a zbyt wysoko dla torunian znów skakał Aleksander Perka (12 pkt., 6 zb.).

Ten - jak widać w materiale wideo - potrafi przeskakiwać nawet rosłego mężczyznę.

W niedzielę AZS wygrywając zapewniłby sobie awans do I ligi. SIDEn musiał zwyciężyć, by przedłużyć rywalizację w finale. Pierwsza połowa była dla niego świetna. Na przerwę torunianie schodzili prowadząc 38:30. Ofensywnym bohaterem gości okazał się Tomasz Lipiński. Skrzydłowy SIDEn / PC w zaledwie 11 minut zdobył w 11 punktów i trafił komplet swoich rzutów z dystansu!

W drugiej połowie AZS zdołał zmniejszyć straty do kilku punktów, ale wtedy kolejną "trójką" popisał się Lipiński. AZS na minutę przed końcem i tak prowadził i wydawało się, że goście nie będą już w stanie wygrać. Ale SIDEn miał Kamila Michalskiego. Rozgrywający zespołu na 13 sek. przed końcem trafił pierwszy raz, a na sekundę - drugi. To był jego najważniejszy rzut w sezonie - dzięki niemu SIDEn wygrał 56:57.

Piąty mecz - decydujący o awansie do I ligi - odbędzie się w Toruniu. Spotkania w Kutnie można obejrzeć w TVK Toruń - trzecie dziś (18.20, 20.30), czwarte we wtorek (18, 21).