Unibax w niedzielę pomodli się o udany sezon

Pierwsi rywale toruńskiego Unibaksu wyjechali na tor szybciej niż zespół trenera Jana Ząbika. Zawodnicy Falubazu Zielona Góra zaczęli treningi w Gnieźnie. Gościnnie nad formą pracował na nim także Adrian Miedziński.
Krajowy lider Unibaksu już od kilku tygodniu zwiększył intensywność treningów. Jednak większość toruńskich zawodników ciągle nie zaliczyło jazd na krajowych torach, które są nadal zmrożone i w złym stanie.

Takich problemów nie mają za to zielonogórzanie, którzy szczególnie przygotowują się do rozpoczęcia rywalizacji ligowej. W starciu z Unibaksem Falubaz będzie zdecydowanym faworytem - wśród gości zabraknie Rune Holty, na którym ciąży jeszcze kara, którą nałożono w ub. sezonie, kiedy nie reprezentował toruńskiej drużyny. Początek rywalizacji w ekstralidze na początku kwietnia.

W niedzielę torunianie spotkają się na mszy świętej, która jest tradycją przed startem żużlowego sezonu. Odbędzie się jak zwykle w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku. Wraz z reprezentantami Unibaksu modlić będą się zawodnicy i działacze innych pomorskich klubów - Polonii Bydgoszcz oraz GTŻ Grudziądz. Mszy przewodniczyć będzie ks. Piotr Prusakiewicz - od wielu lat kapelan żużlowców.

Transmisję zaplanowała TVP Bydgoszcz.