Energa wygrała, ale zabrakło jej trzech punktów

Zespół toruńskiej Energi znakomici zaprezentował się w rewanżowym spotkaniu Pucharu FIBA. Drużyna Elmedina Omanicia wygrała na Wyspach Kanaryjskich z Gran Canaria, ale nie odrobiła pięciu punktów straty z pierwszego pojedynku.
Choć torunianki przegrały pierwszy mecz 63:68 na własnym parkiecie, zapowiadały walkę o zwycięstwo w rewanżu. Już w pierwszej kwarcie zagrały znakomicie i odrobiły straty z meczu, który odbył się w hali przy ul. Grunwaldzkiej.

Kiedy w 21 min. do kosza rywalek trafiła świetnie prezentująca się w tym meczu Monika Krawiec było już 25:15 dla Energi. Pięć minut później po celnym rzucie tej samej zawodniczki było nawet 35:23 dla toruńskiej drużyny.

Niestety od tego momentu gospodynie zaczęły grać skuteczniej i w ostatniej kwarcie doprowadziły nawet do remisu. Ostatecznie podopieczne Omanicia zwyciężyły 63:60, ale w dwumeczu to rywalki okazały się lepsze o dwa punkty. Udany debiut w toruńskim zespole zanotowała Hajdana Radunovic. Czarnogórka zdobyła 10 punktów i zanotowała cztery zbiórki.

Torunianki są w trakcie bardzo pracowitego tygodnia. Do Hiszpanii poleciały w poniedziałek. Tuż po powrocie do Polski mają niewiele czasu na odpoczynek. W sobotę czeka je spotkanie z Odrą Brzeg. W nim będą zdecydowanymi faworytkami - rywalki to jednak z najsłabszych drużyn Ford Germaz Ekstraklasy. Niewykluczone, że więcej szansy na grę otrzymają zawodniczki rezerwowe.

Energa zajmuje teraz w tabeli ligowej czwarte miejsce, choć rywalizacja w środku tabeli jest bardzo zacięta i każdy mecz może zmienić jej układ.

Spotkanie z Odrą rozpocznie się jutro o godz. 19. Kibice, którzy nie wybiorą się do hali przy ul. Grunwaldzkiej będą mieli okazję zobaczyć mecz w telewizji - transmisję planuje TVP Bydgoszcz.

Wynik meczu

Gran Canaria - Energa 60:63

Kwarty: 15:20, 16:15, 15:12, 14:16

Energa: Krawiec 17 (2), Gladden 9 (1), Maksimovic 8, Murphy 7 (1), Bortelova 4 oraz Radunovic 10, Gajda 6 (2), Małaszewska 2, Perostijska 0

Pierwszy mecz 68:63 dla Gran Canaria; hiszpański klub awansował do kolejnej rundy