Sport.pl

Rakiety Drabika już czekają na strychu

VIII Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie zostaną rozegrane w niedzielę na Tor-Torze. Faworytami są Sławomir Drabik i Adrian Miedziński
Dla wielu zawodników udział w zimowych zawodach to zabawa. Ale nie brakuje też żużlowców, którzy poważnie traktują mistrzostwa i chcą zająć miejsce na podium. - Ile można wygrywać. Już nie wiem, co mam robić, by rywale mnie dogonili. Może po drodze złapię jakąś gumę? - śmieje się Drabik.

Zawodnik Włókniarza Częstochowa znany jest z tego, że lubi żartować i do każdych zawodów na lodzie podchodzi na luzie. - A mam się spinać? Babcia robi mi moje rakiety, a ja tylko oglądam telewizję. Dzwoniła, że już czekają gotowe na strychu, więc w Toruniu powinienem być w dobrej formie - stwierdził Drabik.

Ubiegłoroczny zwycięzca Mistrzostw Toruniu i tym razem będzie faworytem do zwycięstwa. Swoją wysoką formę potwierdził w zeszły weekend w Opolu, gdzie pokonał wszystkich rywali. Na Tor-Torze nie będzie jednak już tak łatwo.

Szyki pokrzyżować Drabikowi zamierza przede wszystkim reprezentant gospodarzy Adrian Miedziński. Zawodnik Unibaksu świetnie prezentuje się jeżdżąc na lodzie i chciałby poprawić drugie miejsce wywalczone przed rokiem

Na lodowisku przy ul Bema nie zabraknie Jacka Krzyżaniaka, który ostatnio walczył z nowotworem żołądka. Wychowanek Apatora, by przygotować się do niedzielnych zawodów, trenował na lodzie między Lubiczem i Grębocinem, i doznał urazu kolana. W rzepkę wbiły się bowiem zawodnikowi kolce. Krzyżaniak nie zamierza rezygnować jednak ze startu i pojawi się w niedzielę na Tor-Torze.

Gośćmi honorowymi imprezy będą Wiesław Jaguś i Tomasz Gollob. Początek zawodów o godz. 17, ale bramy lodowiska zostaną otwarte już o 15.30. Bilety na Mistrzostwa Torunia można kupować na stronie internetowej www.torunskiebilety.pl (w cenie 10 i 15 zł). Dzisiaj będzie można je też dostać w pokoju nr 3 w siedzibie MOSiR na Tor-Torze w godz. od 10 do 16. W dniu zawodów kasy otwarte będą od godz. 12.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na toruńskie hospicja: Światło i Nadzieja.

Lista startowa

1. Mirosław Kowalik, 2. Szymon Woźniak, 3. Sławomir Drabik, 4. Marcin Bubel, 5. Adam Skórnicki, 6. Marcin Jędrzejewski, 7. Jacek Krzyżaniak, 8. Emil Pulczyński, 9. Adrian Miedziński, 10. Patryk Dudek, 11. Kamil Pulczyński, 12. Mateusz Lampkowski, 13. Michał Szczepaniak, 14. Mirosław Bożejewicz, 15. Artur Czaja, 16. Mateusz Szczepaniak