Sport.pl

Rune Holta w Toruniu, na razie na rok

Norweg z polskim paszportem podpisał dzisiaj kontrakt z toruńskim Unibaksem. - Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do tego klubu - powiedział Holta na konferencji prasowej na Motoarenie.
Czwarty żużlowiec świata do Torunia przyszedł z Częstochowy. Z Unibaksem związał się na rok, ale ma nadzieję, na dłuższą współpracę: - Jest kilka powodów, dla których zdecydowałem się związać z Toruniem. Unibax jest klubem, w którym organizacja jest perfekcyjna. To właściwie wzór profesjonalizmu. Duże znaczenie ma też tor, który należy do moich ulubionych. Na Motoarenie rozgrywany jest jeden z turniejów Grand Prix i to też brałem pod uwagę. Jest silny skład i drużyna na pewno walczyć będzie o najwyższe cele. To właśnie zdecydowało. Poza tym oferta Unibaksu była konkretna i odpowiadała mi pod względem finansowym.

Na co stać będzie zespół Unibaksu w nowym sezonie?

- Mamy naprawdę bardzo mocną drużynę. Ryan Sullivan, Chris Holder i Adrian Miedziński są świetnymi żużlowcami. Trudno prognozować przed sezonem, ale będziemy walczyć o najwyższe cele. W Toruniu podpisałem na razie jednoroczny kontrakt. Niechętnie zmieniam kluby i chciałbym zostać tu na znacznie dłużej. Ale to już też nie tylko ode mnie zależy - twierdzi Holta.