Doświadczenie weteranek dało Enerdze wygraną w Łodzi

Choć kalendarz toruńskiej Energi w ostatnim tygodniu był bardzo napięty, a równie intensywny tydzień czeka zespół w kolejnym, zespół Elmedina Omanicia wygrał ważny wyjazdowy pojedynek w Łodzi.
Torunianki mogły czuć się zmęczone. W piątek wróciły do Polski po meczu Pucharu Europy rozgrywanym w Portugalii. Czasu na regenerację było niewiele, bo od razu musiały jechać do Łodzi. ŁKS był bardzo zmobilizowany właśnie na spotkanie z toruniankami - w ub. tygodniu doszło w klubie do zmiany szkoleniowca.

Niespodzianka była blisko. ŁKS prowadził po pierwszej kwarcie i długo nie pozwalał Enerdze na wypracowanie spokojnej przewagi. Na pięć minut przed końcem spotkania przewaga torunianek spadła do tylko jednego punktu. Wtedy jednak ciężar gry wzięły na siebie najbardziej doświadczone zawodniczki toruńskiego zespołu. Najpierw dwie akcje świetnie skończyła rozgrywająca Veronika Bortelowa, a później punkty z faulem zdobyła Monika Krawiec.

W czwartek Energę czeka kolejne spotkanie Pucharu Europy. W swojej hali podejmie hiszpański zespół Mann Saragossa.Wynik meczu

ŁKS - Energa 63:68

Kwarty: 18:16, 18:22, 13:13, 15:17

Energa: Krawiec 18 (1), Tłumak 10 (1), Gladden 10, Maksimović 9, Bortelowa 6, Gulak-Lipka 6, Murphy 4, Gajda 3, Mazić 2.