Chris Thomas gra niewiele, ale Anwil i tak zwycięża

Zaskoczenie we włocławskim Anwilu. Choć zgodnie z oczekiwaniami włocławianie wygrali ligowy mecz w Kołobrzegu z Kotwicą, kreowany na największą gwiazdę zespołu Chris Thomas zagrał jedynie skromne 10 minut.
Amerykanin, który w przeszłości już reprezentował Anwil, wrócił do Włocławka jako potencjalny lider drużyny. Kiedy kilka lat temu grał na Kujawach zaskakiwał nieszablonowymi akcjami, wyczuciem piłki, świetnym rozgrywaniem. Zaowocowało to rzadkim transferem - Thomas przeniósł się do Hiszpanii. Tamtejsza liga ACB uznawana jest za najlepszą w Europie - jest naszpikowana gwiazdami, a o pracę w jej klubach nie jest łatwo. Tam trafiają jedynie najlepsi. Thomas w Hiszpanii spędził dwa lata.

Teraz zdecydował się na przenosiny do Polski - m.in. ze względów rodzinnych. Z Anwilem podpisał dwuletni kontrakt. W Kołobrzegu Thomas zagrał tylko dziesięć minut. Nieudanych, bo w tym czasie zaliczył aż cztery straty - najwięcej w drużynie.

Anwil nie miał problemu ze zwycięstwem dzięki tradycyjnej skuteczności Andrzeja Pluty. Ten skończył mecz z aż 25 punktami. Grał bardzo pewnie (7/8 za 1, 2/3 za 2 i 4/6 za 3 punkty).

Włocławianie zwyciężyli, choć w zespole Kotwicy imponujące spotkanie zaliczył jej środkowy Darrel Harris. Pod względem statystyk to jeden z najlepszych meczów w historii Polskiej Ligi Koszykówki. Amerykanin zdobył 27 punktów przy zaledwie jednej pomyłce za 2, miał też 13 zbiórek, 5 asyst i 2 bloki. Anwilowi udało się powstrzymać najlepszego dotychczas strzelca ligi - Ted Scott pilnowany przez włocławian zdobył tylko 8 punktów.

Wynik meczu

Kotwica - Anwil 74:84

Kwarty: 16:25, 21:14, 16:28, 21:17

Kotwica: Harris 27, Fisher 17, Zabłocki 14 (3), Scott 8, Sarzało 6 (2) oraz Djurić 2, Bręk 0, Sikora 0, Diduszko 0

Anwil: Pluta 25 (4), Miller 16, Jovanović 14 (2), Majewski 5, Thompson 5 oraz Hicks 9, Thomas 5, Berisha 3 (1), Mucić 2, Modrić 0Pozostałe wyniki Tauron Basket Ligi w "Gazecie Sport.pl".