Sport.pl

Unibax z Holtą, choć Stępniewski nie potwierdza

Prezes toruńskiego Unibaksu nadal nie potwierdził transferu do zespołu czwartego zawodnika tegorocznego Grand Prix, choć Rune Holta w Częstochowie już przekazał, że przenosi się na Pomorze.
Wczoraj definitywnie skończyła się koncepcja zatrudnienia w Toruniu Emila Sajfutdinowa. Zamiast niego nowym zawodnikiem Unibaksu będzie Rune Holta. Nie ma jednak potwierdzenia nieoficjalnych wiadomości przez klub. Stępniewski w sprawie Holty ogranicza się do stwierdzenia: - Bez komentarza.

W portalu Sportowefakty.pl powiedział też wczoraj rano: - Nie potwierdzam doniesień jednego z dzienników. Uzasadnienie, że Rune Holta pasuje do KSM do naszego zespołu jest słabe. Można bowiem wskazać przynajmniej sześciu zawodników, którzy by pasowali do naszego zespołu ze swoim KSM.

W żadnym z komentarzy udzielanych mediom Stępniewski zdecydowanie nie zaprzeczył, że Holta trafi do Unibaksu.

Sam żużlowiec jest teraz nieuchwytny - poleciał na wakacje do Azji. Wiadomo jednak, że w Częstochowie przekazał działaczom i współpracownikom, że w najbliższym sezonie nie będzie reprezentował Włókniarza, bo przenosi się do Torunia.

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentujący Unibax w dwóch ostatnich sezonach Darcy Ward przeniesie się do Gdańska, gdzie wcześniej Unibax wypożyczył już trzech innych swoich żużlowców: Karola Ząbika, Mateja Kusa i Mateusza Lampkowskiego.

Coraz więcej konkretów jest również w innych klubach. W grudniu kontrakt z PGE Marmą Rzeszów podpisać ma ubiegłoroczny mistrz świata Jason Crump. Prezes tego klubu Marta Półtorak nie chce jeszcze oficjalnie potwierdzić tej umowy, ale jednocześnie nie zaprzeczyła, że wkrótce Australijczyk oficjalnie zostanie zawodnikiem beniaminka Ekstraligi. Wczoraj rano menedżer Emila Sajfutdinowa Tomasz Suskiewicz potwierdził, że rosyjski żużlowiec ma zostać w bydgoskiej Polonii. Wcześniej nie szacował szans na takie rozwiązanie. W piątek powiedział, że na 80 proc. Sajfutdinow nadal będzie zawodnikiem Polonii, która przedłużyła już umowę z Grzegorzem Walaskiem. Pożegnał się z nią Andreas Jonsson, który przeniesie się do jednego z klubów Ekstraligi.