Cukier słodzi życie koszykarzy. Znów wygrali

Kto powstrzyma zawodników SIDEn/Polskiego Cukru? Torunianie w kolejnym meczu II ligi rozgromili rywali. Mecz z Korsarzem Gdańsk wygrali różnicą aż 29 punktów.
Dla SIDEn/Polskiego Cukru - po tym, jak Krajowa Spółka Cukrowa została oficjalnie sponsorem zespołu tak brzmi nazwa drużyny - takie wyniki w II lidze stają się tradycją.

Ekipa trenera Grzegorza Sowińskiego kolejny raz miał ogromną przewagę. W meczu z Korsarzem niesamowita była skuteczność za 2 punkty, jaką zanotowali gospodarze. Na 44 rzuty trafili 31 - to dało wynik 70 proc.! Torunianie dominowali też pod tablicami - mieli aż 38 zbiórek. Zaliczyli także 23 asysty. Zwykle ligowe zespoły mają ich kilkanaście.

Kolejny raz nie do zatrzymania dla rywali był środkowy torunian Hubert Radke. Trafił 8 z 9 rzutów za 2 i przez zaledwie 22 minuty gry zdobył 18 punktów. Najlepszy strzelec torunian w poprzednim sezonie, Tomasz Lipiński, tym razem imponował wszechstronnością. Zdobył tylko 6 punktów, ale dodał jeszcze 5 zbiórek i aż 6 asyst - najwięcej w drużynie.

Sowiński miał spory komfort kadrowy - jego zespół prowadził w meczu tak wyraźnie, że szkoleniowiec mógł na boisko bez obaw o wynik wprowadzać rezerwowych.

Zagrał nawet Filip Słoniecki - zwykle w rotacji zespołu dwunasty gracz. Z grona rezerw dobre wrażenie zrobił środkowy Wojciech Pagacz, który nie pomylił się przy żadnym z rzutów z gry i miał 8 zbiórek - najwięcej w drużynie.

Wynik meczu

SIDEn/Polski Cukier - Korsarz 83:54

Kwarty: 25:12, 22:14, 14:20, 22:8

SIDEn/PC: Radke 18, Lewandowski 14 (1), Michalski 11, Janiak 8 (1), Beciński 8, Pagacz 8, Lipiński 6, Wójcik 3, Słoniecki 3 (1), Tracz 2, Bagaziński 2, Tlałka 0.