Łotysze zagrają w Toruniu? Pomóc ma były trener kadry

Działacze toruńskiego zespołu zadecydowali: drużyna w barażach o Polską Ligę Hokejową powalczy pod szyldem Sokołów. Rozmawiają w sprawie nowych zawodników z byłym trenerem kadry narodowej Ewaldem Grabowskim, który ma znaleźć dla klubu trzech solidnych hokeistów z Łotwy.
Działacze nowej spółki hokejowej próbują pozyskać nowych zawodników na kilka sposobów. Prosili już o przysyłanie swoich ofert do klubu pocztą elektroniczną. Informacje o tym zamieszczali w komentarzach pod artykułami na jednym z serwisów hokejowych. Jednym z nich jest możliwość przysyłania ofert na maila. Inną opcją jest prowadzenie rozmów poprzez rozmaite kontakty w środowisku hokejowym.

Działacze zwrócili się do byłego dyrektora klubu Zdzisława Buczela, by ten pomógł skontaktować im się z Ewaldem Grabowskim. To były szkoleniowiec Podhala Nowy Targ i reprezentacji Polski. Teraz zajmuje się teraz m.in. szukaniem klubów dla hokeistów z Łotwy. - Przyznaję, że prowadzimy rozmowy w sprawie pozyskania zawodników. Sondujemy rynek czeski, słowacki i łotewski. Mamy już konkretnych graczy przygotowanych do testów, ale nazwisk zdradzić nie mogę. O ich przydatności do zespołu wypowiadał się będzie trener Wiesław Walicki - stwierdził prezes spółki w Toruniu, Bogdan Rozwadowski.

"Gazeta" nieoficjalnie dowiedziała się, że do Torunia może przyjechać trzech hokeistów z Łotwy - dwóch obrońców i jeden napastnik. Na razie wiadomo, że drużynę prowadzoną przez Walickiego wzmocnił Tomasz Witkowski. 21-letni bramkarz ma zostać wypożyczony ze Stoczniowca Gdańsk za ok. 12 tys. zł.

26 lipca rozpoczęte zostanie zamrażanie tafli lodowej na Tor-Torze, a trzy dni później zawodnicy będą mogli odbyć pierwszy trening na lodowisku. Pierwszy mecz barażowy zaplanowany jest na 6 sierpnia.