Unibax już gotowy do treningów. Ale gdzie?

Rywale albo już zaczęli treningi, albo wkrótce je rozpoczną. A Unibax się waha - czy jest sens trenować we Włoszech, skoro być może aura w Toruniu pozwoli na powrót na tor?
Na początku Unibax planował wyjazd na treningi na Bałkany, później pojawił się pomysł, by szlifować formę we włoskim Lonigo. Ale i to przestaje być aktualne.

Klub czeka na prognozy pogody - jeśli te na nowy tydzień będą optymistyczne, wicemistrzowie Polski zostaną na Pomorzu. I wrócą do ścigania na własnym stadionie. To bez wątpienia tańsze rozwiązanie - za wyjazd całej ekipy na kilka dni do Włoch trzeba zapłacić kilka tys. zł.

Gorączka treningowa zaczyna się już wśród rywali. Na tor wyjechali już żużlowcy Unii Leszno. Zawodnicy bydgoskiej Polonii mają zacząć treningi w nowym tygodniu. Planowali nawet wcześniej, ale zmienili plan zajęć ze względu na śnieg. Niektórzy z reprezentantów bydgoszczan już zaczęli treningi indywidualne - Grzegorz Walasek i Robert Kościecha dopiero dziś mają wrócić ze słoweńskiego Krsko.

Unibax ma już plan meczów sparingowych przed sezonem. Pierwszy już 20 marca - o ile pozwoli na to pogoda - w Gdańsku z ekipą Lotosu, gdzie startują teraz m.in. Matej Kus i Karol Ząbik. Później wicemistrzowie Polski chcą się zmierzyć z Caelum Stalą Gorzów (23 i 24 marca). Sezon rozpoczyna się 5. kwietnia. Tego dnia Unibax podejmie na swoim stadionie Betard Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska ma niemałe problemy - jego tor jest remontowany, więc zawodnicy mają spore problemy z planem treningów.