Drużyna Sokołów zbrązowiała ze szczęścia w Sosnowcu

Wielki sukces młodych torunian. Drużyna Sokołów wczoraj w Sosnowcu zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych.
Torunianie pokazali przede wszystkim wielką odporność na stres.

Byli uznawani za zespół, który należy do polskiej czołówki wśród młodzieżowców, ale w całym turnieju grali znacznie lepiej od oczekiwań.

Wczoraj, w meczu o trzecie miejsce w turnieju, po dwóch tercjach pojedynku z UKS Sielec był remis 2:2. Choć goście im bliżej końca meczu, tym bardziej atakowali, Sokoły grały mądrzej i skuteczniej. Tak zwyciężyły w ostatniej tercji, a później były już powody do świętowania - toruńska drużyna zdobyła brąz.

Gole w zwycięskim 5:4 spotkaniu dla Sokołów zdobyli Michał Kalinowski, Szymon Maciejewski, Marek Iwański, Adrian Tyburski i Jakub Gimiński.

Brązowy medal torunian w OOM to największy taki sukces toruńskiego młodzieżowego hokeja od lat.

Skład Sokołów: Lewangowski, Majewski - Gimiński, Gazda, Huzarski, Kobyliński, Kaczorowski, Wełnowski, Mądrowski, K. Kalinowski, Działdowski, Maciejewski, Wiśniewski, M. Kalinowski, Iwański, Kurpiewski, Heyka, Tyburski. Trener: Wiesław Walicki.