Sygnał od hokeistów TKH: grają za darmo

'Gramy za darmo' - w koszulkach z takim napisem na mecz z Ciarko KH Sanok wyszli hokeiści TKH. Czy toruński klub nie spłaca kontraktów? Zawodnicy nie chcieli o tym rozmawiać.
TKH nie przerwał serii porażek - ta na Tor-Torze z zespołem z Sanoka była siódmą z rzędu. Różni się jednak od pozostałych o tyle, że gospodarze z trudem zdobyli jeden skromny punkt w tabeli dzięki temu, że przegrali dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry spotkanie skończyło się wynikiem 1:1, a dogrywka nie wyjaśniła, która z ekip była lepsza. W rzutach karnych świetną skutecznością popisał się Tomas Valecko, który pokonał Michała Plaskiewicza.

Czy na grę TKH wpływ mają problemy finansowe klubu? Zawodnicy nie chcieli rozmawiać o tym, dlaczego w meczu z Ciarko KH na koszulkach mieli napis sugerujący, iż nie dostają wypłat. Kapitan zespołu Przemysław Bomastek odsyła do zarządu klubu.

Trener Tomasz Rutkowski również nie ma zamiaru mówić o organizacji w TKH. - Pytania o sprawy finansowe? Nie do mnie - mówił po meczu. Mimo porażki z Ciarko był zadowolony z tego, jak drużyna wypełniała ustalone wcześniej założenia taktyczne.

Torunianie nadal pozostają na przedostatnim miejscu słabszej grupy ekstraklasy.