Sport.pl

Enigma Team najlepszą drużyną bowlingową na koniec roku

W Toruńskiej Lidze Bowlingowej najciekawszy pojedynek rozegrały drużyny Pulsar System i Radio GRA. Wygrali ci ostatni i zmniejszyli stratę do wicelidera rozgrywek.


Faworytem tego spotkania był Pulsar System. Jednak radiowcy wzmocnieni Adamem Martinem postarali się o niespodziankę. Ostatnią partię Radio GRA zwyciężyło różnicą zaledwie 11 pinów i ostatecznie wygrali cały mecz 5:4.

Jeden punkt w starciu z Play'azz Bowl stracił lider TLB Enigma Team. Stało się to dzięki znakomitej grze Jakuba Pawłowskiego, którzy został graczem meczu.

W drugiej lidze kolejnych rywali gromi Krajina Piva, która jest na dobrej drodze do powrotu do grona najlepszych.



I liga

Pulsar System - Radio GRA 4:5 (2398:2335); 601:644, 605:527, 585:546, 607:618 - gracz meczu Adam Martin 868 pkt

Enigma Team - Play'azz Bowl 8:1 (2157:1922); 505:475, 506:491, 617:441, 529:515 - gracz meczu Jakub Pawłowski 828 pkt

OSKP Toronto - Arpol 7:2 (2068:1781); 530:414, 498:417, 564:446, 476:504 - gracz meczu Brajan Kastner 802 pkt



Tabela I ligi

1. Enigma Team75515872
2. Pulsar System74516134
3. Radio GRA74012924
4. Osteam73613549
5. OSKP73214231
6. Play'azz Bowl72313579
7. Arpol721 13052


Statystyki

Enigma Team: Paweł Dąbrowski 196,75 pkt (średnia punktów na grę), Jarosław Dąbrowski 190,39 pkt, Maciej Zyman 179,71 pkt;



Play'azz Bowl: Michał Śliżewski 188 pkt, Jakub Pawłowski 171,53 pkt, Michał Pawłowski 157,43 pkt, Jacek Piasecki 156,44 pkt, Mateusz Orłowski 138,75 pkt;



Osteam: Piotr Murawski 174,56 pkt, Robert Ostaszyk 160 pkt, Piotr Simiński 153,94 pkt, Jacek Żelaskowski 153 pkt;



OSKP Toronto: Mateusz Kacprowicz 186,07 pkt, Brajan Kastner 177,39 pkt, Magdalena Kacprowicz 144,78 pkt;



Pulsar System: Grzegorz Myrcha 201,50 pkt, Marek Murzynowski 200,50 pkt, Jacek Skorupa 195,07 pkt, Przemysław Falkowski 180,35 pkt;



Arpol: Mariusz Marzec 164,85 pkt, Robert Kastner 157,10 pkt, Maciej Wiśniewski 149 pkt, Wiesław Lewandowski 143,29 pkt;



Radio GRA: Adam Martin 215,25 pkt, Przemysław Kantecki 185,88 pkt, Piotr Pajchert 178,30 pkt, Patryk Tempski 175,40 pkt;





II liga

Center Team - Interwencja 9:0 (1771:1480); 472:361, 454:376, 412: 344, 433:399 - gracz meczu Piotr Szymerski 673 pkt

Krajina Piva - KB Milan 9:0 (2041:1755); 510:457, 564:426, 503:426, 464:446 - gracz meczu Tomasz Homziuk 736 pkt

Toruńskie Wodociągi - Interflor 8:1 (1743:1597); 429:382, 433:362, 417:393, 464:460 - gracz meczu Jan Małachowski 593 pkt

Grakula Team - Servitor 9:0 (1970:1780); 485:478, 488:484, 511:408, 486:410 - gracz meczu Paweł Holeczek 722 pkt

Krzyżacy - Iema Pekum Team 9:0 (1816:1501); 505:400, 376:364, 461:357, 474:380 - gracz meczu Sławomir Górniak 687 pkt



Tabela II ligi

1. Krajina Piva86816232
2. Grakula Team85815560
3. Krzyżacy8 5615000
4. Servitor84715426
5. KB Milan83514087
6. Tor. Wodociągi83213361
7. Center Team83113944
8. Interflor81812594
9. Iema Pekum81312614
10.Interwencja8210857


Statystyki

Toruńskie Wodociągi: Jarosław Kowalski 145,14 pkt, Wojciech Cichowicz 143,62 pkt, Maria Salewska 139,24 pkt, Janusz Ossowski 123,70 pkt;



Grakula Team: Artur Matczak 167,15 pkt, Paweł Holeczek 162,31 pkt, Paweł Kaniewski 161 pkt, Jacek Ratajczak 127,25 pkt;



Krzyżacy: Rafał Zatorski 168,03 pkt, Sławomir Górniak 164,31 pkt, Filip Łazowy 148,46 pkt;



Servitor: Emil Sakowski 173,65 pkt, Marek Dudek 164,67 pkt, Rafał Sakowski 163,12 pkt, Maciej Tyra 132,62 pkt;



KB Milan: Eugeniusz Mikłaszewicz 161 pkt, Vitalij Koblass 149,31 pkt, Marek Grunwald 146,30 pkt, Tomasz Bajerski 146,28 pkt;



Iema Pekum Team: Janusz Kaczyński 151,85 pkt, Ireneusz Kuśmierkiewicz 129,24 pkt, Paweł Kossakowski 123,46 pkt, Krzysztof Niedzielski 115,16 pkt;



Krajina Piva: Tomasz Homziuk 182,96 pkt, Łukasz Mierzchała 170,65 pkt, Radosław Rybacki 153,62 pkt;



Interwencja: Mirosław Bartulewicz 118,84 pkt, Sławomir Kotarski 118,64 pkt, Rafał Jagielski 105,12 pkt, Wojciech Swinarski 102,12 pkt;



Interflor: Kamila Simińska 135,40 pkt, Jan Małachowski 135,73 pkt, Damian Kręciszewski 127,13 pkt, Agnieszka Olszewska 100,40 pkt;



Center Team: Piotr Szymerski 154,42 pkt, Łukasz Zelma 150,06 pkt, Artur Sieklucki 138,40 pkt, Sebastian Beszczyński 133,35 pkt;