Porażka TKH na pożegnanie z elitą

Skończyła się pierwsza faza sezonu dla TKH/Nesty. Torunianie po piątkowym bardzo udanym meczu przeciwko Cracovii, przegrali w niedzielę wieczorem w Tychach z GKS.
To oznacza, że pierwszą rundę TKH skończył na ósmym miejscu - w nowej zagra w niższej, słabszej grupie.

Torunianie liczyli na to, że na lodowisku GKS zaskoczą gospodarzy, tak, jak udało im się to w piątek. Ale mecz świetnie rozpoczęli tychowianie. Już po kilkudziesięciu sekundach bramkarz TKH Michał Plaskiewicz został pokonany pierwszy raz - po podaniu Tomasza Proszkiewicza gola zdobył Radosław Galant.

Później TKH miał kilka okazji do wyrównania, ale zawodnikom Tomasza Rutkowskiego brakowało precyzji w najważniejszych momentach. Za to takich kłopotów nie mieli w drugiej tercji gospodarze. Plaskiewicz musiał wyciągnąć krążek z siatki po akcji Robina Bacula.

Choć goście odpowiedzieli udaną akcją Piotra Kosedy, szans na korzystny wynik w Tychach nie było. GKS nie zdekoncentrował się utratą gola. Już na początku ostatniej tercji podwyższył swoje prowadzenie i zapewnił zwycięstwo nie tylko w meczu, ale całej pierwszej części sezonu w hokejowej ekstraklasie.

Pierwsze spotkanie grupy B we wtorek - na Tor-Torze z TKH/Nestą zmierzy się KTH Krynica, lider I ligi.

Wynik meczu

GKS - TKH 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Tercje: 1:0 Galant (1.), 2:0 Bacul (33.), 2:1 Koseda (35.), 3:1 Majkowski (42.), 4:1 Witecki (57.)

TKH: Plaskiewicz - Koseda, Buril, Dołęga, Porthen, Bomastek; Cychowski, Kubat, Marmurowicz, Kuchnicki, Koivisto; Talaga, Lidtke, Winiarski, Jastrzębski, Minge; Pietras, Porębski, Wieczorek, Chrzanowski, Chyliński