Matej Kus rusza na podbój torów w Anglii

Matej Kus chce rozwijać swój talent na Wyspach. Zawodnik Unibaksu ma zamiar w przyszłym sezonie startować w lidze angielskiej.
W tegorocznym Czech walczył tylko w swoim kraju oraz meczach i turniejach z udziałem Unibaksu. Teraz 20-latek otrzymał zaproszenie od kierownictwa Poole Pirates - ma zaprezentować swoje umiejętności w spotkaniach sparingowych, które skończą sezon na Wyspach. Kus wystąpi w pojedynkach "Piratów" z Ipswich Witches i Eastbourne Eagles. Są spore szanse na to, że podpisze kontrakt z drużyną z Poole.

Kus w tym sezonie miał kilka udanych spotkań w polskiej ekstraklasie. Spekulowano nawet, czy mógłby zastąpić w składzie seniorskim zawodzącego Roberta Kościechę. W sobotnim turnieju finałowym Klubowego Pucharu Europy Kus był rezerwowym w składzie Unibaksu, który ostatecznie zajął drugie miejsce i przegrał z Kaskadem Równe. Czech na tle innych reprezentantów Unibaksu spisał się na najlepiej. W czterech startach zdobył 9 punktów (3, 3, 2, 1). Kościecha w czterech miał 7 (3, 0, 1, 3).