Sport.pl

Na Włókniarz bez Sullivana? Tak, jeśli uderzył!

Coraz bardziej gorąco przed meczem Unibax-Włókniarz. Częstochowianie chcą ukarania Ryana Sullivana, któremu zarzucają, że uderzył Lee Richardsona. Liderowi mistrzów Polski grozi nieobecność w meczu rewanżowym w niedzielę!
Miało do tego dojść po 3. biegu niedzielnego pierwszego półfinału. Według gospodarzy Sullivan w parku maszyn uderzył Richardsona pięścią w twarz. Według działaczy Włókniarza są świadkowie takiego ciosu. Ale ciągle szukają nagrania, które byłoby dowodem. Nie ma takiego TVP, która rejestrowała mecz. W rozmowie z portalem sportowefakty.pl rzecznik Włókniarza Michał Świącik stwierdził: - Żałowali tego w czasie transmisji komentatorzy, aczkolwiek również podkreślali, że w parkingu miała miejsce szamotanina. Zresztą takiego zachowania nie można nazwać szamotaniną. Wierzymy, że inne kamery, które były pod wieżyczką zarejestrowały to wydarzenie.

Świącik twierdzi, że klub walczy jedynie o sprawiedliwość. - W naszym działaniu nie ma żadnej złośliwości. Chodzi o sam fakt. Nie może dochodzić do takich wydarzeń w parkingu, bo to tworzy konflikty, które później ciągną się przez długi czas. Tutaj nie chodzi o kary. Chcemy uniknąć komentarzy kibiców, że próbujemy wyeliminować jakiegoś zawodnika przed rewanżem. To nieprawda. Chcemy, by walka toczyła się fair do samego końca. Nie może być jednak tak, że ktokolwiek będzie bił naszych zawodników.

Nieoficjalnie mówi się, że Sullivan i Richardson mają zatargi jeszcze ze startów w lidze szwedzkiej. Świącik: - Lee nie chciał na ten temat rozmawiać (...) Lee nie wie, o jaką "Szwecję" chodzi. Sport to również psychika zawodnika. Nie wiem, może Lee miał mocniejszą i lepiej zareagował w tej sytuacji,. bo nie wdał się w bójkę.

Kierownictwo Włókniarza poinformowało o sprawie komisarza SE Ryszarda Głoda. Jeśli wina Sullivana będzie udowodniona, może otrzymać karę finansową (od 10 do 30 tys. zł) i zostać zawieszony na 6 miesięcy. Torunianie sprawy nie komentują. Sullivan po meczu konsekwentnie odmawiał odpowiedzi na to, co stało się między nim, a Richardsonem.