Sport.pl

Adrian Miedziński lepszy od Nicki Pedersena

Żużlowcy z Torunia i Częstochowy mają za sobą kolejne starcia w lidze szwedzkiej.
Najciekawsze w Elitserien okazały się pojedynki tych, których niedzielne starcia zapowiadają się wyjątkowo ciekawie - Nicki Pedersena i Adriana Miedzińskiego. Duńczyk był liderem Lejonen Gislaved, które pokonało Vargarnę Norrkoeping 49:47. Padł remis - raz lepszy był Pedersen, raz Miedziński.

Mistrz śwata skończył mecz z 11 punktami i dwoma bonusami (3, 3, 1, 3, 1). Miedziński okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu dzięki 12 pkt. (3, 3, 2, 1, 3). Miał też bonus. Tai Woffinden, który w niedzielę będzie juniorem Włókniarza, w tym spotkaniu wygrał tylko jeden wyścig (7 pkt., 0, 3, 2, 2, 0).

W meczu Rospiggarny Hallstavik z Dackarną Mallilą 11 punktów (3, 3, 3, 1, 1) zdobył Greg Hancock. Uzbierał więc nieco więcej niż Ryan Sullivan, który skończył spotkanie z 10 (2, 3, 2, 0, 3). Obaj zawodnicy Rospiggarny startowali wspólnie tylko raz - Amerykanin był przed Australijczykiem.

Mecz Elit Vetlandy z Indianerną Kumla był niezły dla Lee Richardsona, który jest bardzo istotnym zawodnikiem Włókniarza. Anglik nie wygrał żadnego wyścigu, ale zaliczył dwa ważne bonusy. Spotkanie skończył z 8 punktami (2, 1, 1, 2, 2).

Pojedynek Vastervik z Piraterną Motala odbył się bez żużlowców Unibaksu i Włókniarza. Jedynym, którego powołano do składów był Wiesław Jaguś. Ale za niego Piraterna stosowała oczywiście zastępstwo zawodnika.

W Zachodniej Lidze Młodzieżowej kolejne starty zaliczyli juniorzy Unibaksu. I znów Emil Pulczyński okazał się skuteczniejszy niż Damian Celmer - to może oznaczać, że w Częstochowie właśnie ten pierwszy otrzyma szansę startu w pierwszym biegu.

E. Pulczyński zdobył 12 punktów (2, 2, 3, 2, 3) i przegrał z zielonogórzanami - Patrykiem Dudkiem oraz Januszem Baniakiem. Czwarty był Kamil Pulczyński - miał 11 pkt. (3, 3, 3, w, 2). Siódme miejsce zajął Celmer, który uzbierał 8 (1, 3, 3, d, 1).