Weekend na żużlu: nie tylko w Toruniu ciekawie

Na pozostałych torach Ekstraligi też będą emocje.
Włókniarz - Atlas

Najważniejsze pytanie: jak w niedzielę będzie czuł się Nicki Pedersen? As Włókniarza po upadku i oparzeniu miał odpoczywać, ale niespodziewanie zadeklarował, że nawet mimo złego stanu zdrowia będzie ścigał się w najbliższych meczach. Ale czy może zagrozić niemal bezbłędnemu Jasonowi Crumpowi? Atlas poza Australijczykiem nie ma atutów - nawet junior Maciej Janowski nie jest już tak skuteczny, jak na początku sezonu.

W to, że Scott Nicholls zacznie zdobywać punkty przestał już wierzyć nawet trener Atlasa Marek Cieślak. Sam Crump to za mało, by powalczyć o zwycięstwo w Częstochowie. Nawet jeśli Pedersen będzie odczuwał skutki ostatnich wypadków i zdobędzie mniej niż 9 punktów.

Typ "Gazety": 51:39Stal - Wybrzeże

Gorzowianie przed tygodniem wypuścili niemal pewne zwycięstwo w meczu z Unibaksem. Mieli szansę nawet na 4. miejsce w tabeli, ale teraz bliżej tego jest Włókniarz. Porażka z Wybrzeżem? To w Gorzowie jest nie przyjęcia - ambicje są zbyt duże. Gdańszczanie mają problem z Hansem Andersenem, który znów koszmarnie zawodzi. Stracił rolę prowadzącego parę. Raczej nie zaskoczy formą na torze w Gorzowie.

Typ "Gazety": 52:38Falubaz - Unia

Niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie. Falubaz ma zaledwie punkt straty do Unii - zwycięstwo może być na miarę 2. miejsca w tabeli Ekstraligi. Lesznianie prawdopodobnie nie wystawią w składzie Adama Shieldsa. Na wyjazdach nie są tak skuteczni, jak na swoim torze. Wyrównany Falubaz będzie silniejszy.

Transmisja od g. 20 w TVP Sport.

Typ "Gazety": 49:41