Derbowa niepewność o Ryana Sullivana

Ryan Sullivan, australijski as Unibaksu, w ostatnich tygodniach popadł w przeciętność. W niedzielnych derby z Polonią nie będzie już prowadzącym parę. To impuls do lepszej jazdy, czy ocena realnych możliwości Sullivana?
Australijczyk zwykle w sezonie ma krótki okres, z którym jeździ słabiej. Ale nie trwał on długo. Tym razem jest nieco inaczej. Sullivan w Lesznie miał zaledwie 2 punkty i bonus. W Gorzowie Wielkopolskim był lepszy, ale ciągle - biorąc poziom, na jakim startował na początku sezonu - przeciętnie. Skończył mecz z 5 punktami i 3 bonusami, nie został wystawiony do wyścigów nominowanych. Nie wygrał też żadnego z biegów.

Ma też przeciętne występy w lidze szwedzkiej. Przemęczenie? Wojciech Stępniewski, prezes Unibaksu, mówi przed niedzielnym meczem derbowym: - Ryan wystartuje z nr 12, więc nie będzie prowadzącym parę. Ale możliwe, że to będzie bardzo dobrym ruchem.

Z Sullivana zejdzie presja - teraz nie oczekuje się od niego wyniku zbliżonego do kompletu punktów. A bez nerwów Australijczyk jest lepszym żużlowcem. Jeśli przeciwko swojemu byłemu klubowi - startował w przeszłości w Polonii - pojedzie jak w ostatnich występach na Motoarenie, może być poza zasięgiem rywali.

Poloniści narzekają na ewentualne zmęczenie po Drużynowym Pucharze Świata. - Rozgrywanie meczów ligowych w niedzielę to nie jest najlepszy pomysł. Najpierw półfinał, potem baraż a w sobotę finał - to już duża dawka żużla. Zwłaszcza, że pogoda się poprawiła a jazda w słońcu jest niesamowicie wyczerpująca - powiedział Jonas Davidsson z Polonii. - Poza tym trzeba mieć też czas na świętowanie. A tak, trzeba będzie o północy iść spać, by być wypoczętym następnego dnia.

Dla obu drużyn derby są bardzo ważne. Gospodarzom zwycięstwo niemal zagwarantuje pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym i dobrą pozycję startową w fazie play-off. Dla bydgoszczan sensacyjne zwycięstwo mocno przybliżyłoby ich do szóstej pozycji i uniknięcie baraży o utrzymanie w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze.

- Dla nas oba mecze są równie ważne. I ten niedzielny z Unibaksem i ten zaległy poniedziałkowy z Włókniarzem Częstochowa. Na pewno większe szansę na wygraną mamy z drużyną spod jasnej Góry. Nie oznacza to jednak że do Torunia przyjedziemy pogodzeni z porażką. To derby i każdy będzie chciał udowodnić rywalowi, że jest lepszy - powiedział Zenon Plech szkoleniowiec Polonii.

Składy zespołów: Unibax - 9. Wiesław Jaguś, 10. Robert Kościecha, 11. Adrian Miedziński, 12. Ryan Sullivan, 13. Chris Holder, 14. Mateusz Lampkowski, 15. Matej Kus. Polonia - 1. Andreas Jonsson, 2. Marcin Jędrzejewski, 3. Antonio Lindbaeck, 4. Tomasz Chrzanowski, 5. Jonas Davidsson, 6. Szymon Woźniak, 7. Emil Sajfutdinow.

Mecz Unibax-Polonia w niedzielę o g. 18. Transmisja telewizyjna w TVP Sport.