Wielka mobilizacja fanów: derby na biało!

Nowy pomysł grupy fanów żużlowych: czy to możliwe, by mecze na Motoarenie wszyscy kibice oglądali ubrani w białe koszulki? Pierwsza okazja - w niedzielę.
Na stworzonej stronie www.zolto-niebiesko-biali namawiają: - Zachęcamy do przychodzenia na mecze w szalikach klubowych i łamania stereotypów szalikowca, jako osoby zainteresowanej wyłącznie wywoływaniem stadionowych burd. Mamy nadzieję, że poprzez tę akcję uda nam się wzbudzić wśród kibiców większe przywiązanie i poszanowanie dla barw toruńskiego klubu.

Co chcą zrobić fani? Przenieść na Motoarenę wzory z meczów polskiej reprezentacji piłkarskiej, czy siatkarskiej. Np. poprzez wspólne śpiewanie "żółto-niebiesko-biali" na tę samą melodię, co "Polska, biało-czerwoni".

Ale priorytetem jest to, by w trakcie niedzielnego meczu derbowego z Polonią Bydgoszcz kibice przyszli z klubowymi szalikami i - przede wszystkim - w białych koszulkach, tak by pokazać jedność torunian w prestiżowym pojedynku.

Organizatorem akcji jest grupa Net Fans, która od pięciu lat zajmuje się oprawą meczową podczas spotkań Apatora, a później Unibaksu.

Więcej o inicjatywie - www.zolto-niebiesko-biali.pl