Sport.pl

Miedziński - filar kadry żużlowej w przyszłości?

Dziś w angielskim Peterborough półfinał żużlowego Drużynowego Pucharu Świata. I wielki test: czy torunianin Adrian Miedziński może być filarem kadry narodowej?
Polacy w Anglii powalczą z ekipami Australii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. Faworytami są żużlowcy pierwszej z tych drużyn. Jason Crump, Leigh Adams, as Unibaksu Chris Holder oraz Adam Shields, który zastąpił kontuzjowanego Rory Schleina to wyjątkowo mocny zespół. Brytyjczycy to przede wszystkim młodzi żużlowcy - Edward Kennett, Lewis Bridger, Chris Harris, Tai Woofinden i Daniel King. Słoweńcy - na czele z Matejem Zagarem - powinni być jedynie tłem dla pozostałych zawodników.

Polacy mają nadzieje na awans. Finał zawodów o Drużynowy Puchar Świata zaplanowano w Lesznie. Szkoleniowiec Marek Cieślak zdecydował się w kadrze na rutyniarzy - Tomasza Golloba, Krzysztofa Kasprzaka, Piotra Protasiewicza i Jarosława Hampela oraz debiutującego w reprezentacji Miedzińskiego. - Jadę bez obciążeń. Czuję, że jestem w formie i chcę to pokazać również w reprezentacji - mówi torunianin, który w tym sezonie w Ekstralidze jest w znakomitej formie.

Co może mu zaszkodzić? Tempo ostatnich startów dla Miedzińskiego jest ogromne. Łączy występy w ligach zagranicznych z zawodami w Polsce. Jeszcze w piątek ścigał się w spotkaniu ligowym Unibaksu. Tuż po nim miał niewiele czasu na to, by odpocząć i wybrać się na Wyspy. - Nie jest to najlepszy termin, bo przydałoby się trochę odpoczynku. Ale nie narzekam - mówi.

W pierwszym półfinale doszło do sensacji. W Vojens, w sobotę, zwyciężyli Rosjanie. Do barażu zakwalifikowali się jeszcze zawodnicy ze Szwecji i Danii. Torunianin Matej Kus dla ekipy z Czech zdobył 2 punkty. Początek dzisiejszego półfinału o g. 20.30. Retransmisja wieczorem w TVP Info.Wyniki 1. półfinału:

1. Rosja - 51 pkt. (Poważnyj - 10, Gizatulin - 9, Gafurow - 10, Sajfutdinow - 14, Laguta - 8), 2. Szwecja - 47 (Lindbaeck - 6, Lindgren - 11, Ruud - 7, Jonsson - 13, Davidsson - 10), 3. Dania - 45 (N. Pedersen - 5, B. Pedersen - 5, Klindt - 8, Bjerre - 21, Iversen - 6), 4. Czechy - 12 (A. Dryml - 4, Rymel - 0, L. Dryml - 5, Franc - 1, Kus - 2.).